ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

16. květen 2024. Svátek slaví Přemysl, zítra Aneta.

NOVINKY

Preview pondělních zápasů Česka se Španělskem, Irska a Belgie

Dnes jsou na programu opět tři zápasy. Odpoledne se střetnou obhájci titulu ze Španělska s Českou republikou. Poté se rozehrají zápasy v nabité skupině E, první soubojem Irska se Švédskem a druhý duel Belgie s Itálií.

Německo porazilo Ukrajinu

Večerní zápas mezi Německem a Ukrajinou ukázal velice pohledný fotbal a pěkné šance na obou stranách, zejména v prvním poločase se museli otáčet i obránci Německa. Druhý poločas již byl v režii favorita, který potvrdil co se od něj čekalo a připsal si první tři body.

Polsko potvrdilo roli favorita

Zahajovací duel skupiny C mezi Polskem a Severním Irskem nepřinesl žádné překvapení. Polsko potvrdilo roli favorita, i když vyhrálo nejtěsnějším rozdílem jedna nula. O jedinou branku zápasu se postaral útočník Ajaxu Arkadiusz Milik.

Modrič rozhodl souboj Turecka s Chorvatskem

Prvním zápasem byla dnes zahájena "česká" skupina soubojem mezi Tureckem a Chorvatskem. O vítězství Chorvatska rozhodl před poločasem krásnou střelou záložník Realu Madrid Luka Modrič.

Anglie ztratila vítězství až v 92. minutě

Šlágr dne mezi Anglií a Ruskem čekal fotbalové fanoušky až ve večeních hodinách. Anglie šla do vedení po přímém kopu Diera, Rusko vyrovnalo v 92. minutě po hlavičce kapitána Berezuckého.

Wales zaskočil Slovensko a slaví první tři body

Skupinu B otevřel souboj mezi Walesem a Slovenskem. Ostrovní stát šel do brzkého vedení, díky přímemu kopu Bale. Vyrovanáno bylo po poločase, když se trefil střídající Duda. Devět minut před koncem zápasu vyšel Walesu brejk a tři body svému týmu zajistil taktéž střídající hráč Robson-Kanu.

Švýcarsko ubojovalo vítězství proti oslabené Albánii

Švýcarsko porazilo po velkém boji Albánii, ta hrála od 36. minuty bez svého kapitána Lorica Cani, který dostal po druhé žluté kartě červenou. Albánie se ale nevzdala a celý zápas byla pro švýcarské fotbalisty velmi nebezepečným soupeřem.

Preview nedělních zápasů Německa, Chorvatska a Polska

V neděli pokračuje mistrovství Evropy dalšími třemi zápasy. V "České" skupině se představí Turecko proti Chorvatsku. Polsko se postaví Severnímu Irsku a Německo ve skupině C odehraje první zápas s Ukrajinou.

Preview sobotních zápasů Anglie, Slovenska i Švýcarska

Dnešním dnem, nám pokračuje mistrovství Evropy dalšími třemi zápasy. V odpoledním střetnutí se utkají zbylé dva týmy skupiny A. Souboj mezi Albánií a Švýcarskem je naplánován na 15:00 hodin. V 18:00 hodin zahájí své boje o ve skupině B týmy Walesu a Slovenska a ve večerním utkání ve 21:00 hodin je na programu šlágr dne, utkání Anglie s Ruskem.

Payet vystřelil Francii první tři body

Záložník anglického West Ham United se v 89. minutě opřel za vápnem do míče a nádhernou střelou jej poslal za záda bezmocného rumunského brankáře. Francie tak vstoupila do domácího mistrovství Evropy vítězně.