ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

23. duben 2024. Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří.

Špotáková si z Ria odveze bronz, král Bolt opět první a Rosolová těsně bez medaile

facebook Český olympijský tým

Přehled výsledků nejzajímavějších momentů včerejší (dnešní) noci.

Česká oštěpařka Barbora Špotáková se stala nejúspěšnější oštěpařkou olympijské historie. Ke dvěma zlatým medailím přidala bronzovou z Ria. Bronz jí zajistil předposlední pokus, kdy hodila 64,80 metru a o dva centimetry tak porazila Polku Andrejczykovou. Zlatou medaili získala mladá Chorvatka Sara Kolaková z Chorvatska, hodem dlouhým 66,18 metru. Stříbro si vyházela Viljoenová z JAR.

Za 14 Kč vyhrál 9,5 tisíce! Vsaďte si i Vy. 150 Kč Vám dáme za bezplatnou registraci zdarma. Podívejte se na výherní tiket ➡ ZDE

Až v cílové rovince prohrála svůj boj o medaili česká běžkyně Zuzana Hejnová v běhu na 400m překážek. Na posledních pár metrech prohrála s Američankou Ashley Spencerovou a skončila čtvrtá.

Král je jen jeden! To je heslo pro Usaina Bolta, atletického krále. Jamajský sprinter vyhrál již osmou zlatou medaili v historii olympijských her. Po stovce ovládl také dvoustovku a obhájil tak obě tratě již třikrát za sebou. Druhý skončil Kanaďan Andre de Grasse a třetí Francouz Lemaitre.

Do finále patnáctistovky se neprobojoval Jakub Holuša. Český běžec doběhl na devátém místě, bez šance na postup.

Desetibojař Adam Sebastian Helcelet vylepšil svůj osobní rekord, ale na první desítku to bohužel nestačilo, i tak může být český reprezentant z 12. místem spokojen.

Nadějná česká golfistka Klára Spilková je po druhém dnu na 52. místě. Mladou hráčku čekají ještě dvě kola. Prozatím vede Korejka Pak In-pe.

Dobrý vstup do moderního pětiboje, měl obhájce zlata z Londýna David Svoboda. Svoboda vyhrál 21 z 35 soubojů a drží se s minimálním odstupem na medaile. Druhý Čech Jan Kuf vyhrál 19 soubojů a po prvním dnu mu patří třinácté místo.

Do ženského pětiboje vstoupila nadějně česká reprezentantka Barbora Kodedová, po prvním dnu jí patří desátá příčka.

Brazilský pár Alison a Bruno porazili ve finále Italskou dvojici Nicolaie, Lupem dva nula a slaví zlaté medaile z plážového volejbalu na domácí Copacabaně.

Čtyřhru žen v badmintonu vyhráli Macutomová, Takahašiová z Japonska, které porazili Dánský pár Rytterová Juhlová, Pedersenová dva jedna na sety. Třetí místo obsadili Korejské reprezentantky Čung Kjong-un, Sin Sung-čchan. V mužské čtyřhře si bronzové medaile vybojoval Britský pár Ellis, Langridge.

Zveřejněno: 19.8.2016 | Témata: Letní olympijské hry