22. říjen 2024. Svátek slaví Sabina, zítra Teodor.

Poslední olympijský den: Kulhavý slaví stříbro, basketbalisté USA mají opět zlato

facebook Český olympijský tým

Výsledky posledního olympijského dne.

Třicáté první letní olympijské hry skončily. V Brazilském Riu se dnes v noci rozloučili s hrami v rytmu Samby. Poslední olympijský den měl pro Českou republiku a Jaroslava Kulhavého stříbrný nádech. Česká republika získala na hrách deset medailí. Jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových.

Výsledky posledního dne:

Finále maratonu mužů ovládl Keňan Eliud Kipchoge. Druhý skončil Etiopan Feyisa Lilesa a bronzovou medaili získal Američan Galen Rupp.

Za 14 Kč vyhrál 9,5 tisíce! Vsaďte si i Vy. 150 Kč Vám dáme za bezplatnou registraci zdarma. Podívejte se na výherní tiket ➡ ZDE

Američtí basketbalisté potvrdili svou dominanci, na olympijských hrách neprohráli od roku 2004 a letos v Brazílii obstáli také ve všech osmi zápasech. Ve finále porazili přemožitele české reprezentace z kvalifikace Srbsko o třicet bodů. Spojené Státy Americké 96:66 Srbsko. Třicet bodů ve finále zaznamenal fenomenální Kevin Durant. Bronzové medaile získali hráči Španělska.

Dánští házenkáři to dokázali. Sesadili z trůnu nejlepší házenkáře posledních let a dvojnásobné olympijské vítěze z Francie. Dánsko 28:26 Francie. Pro Dánsko je to historicky první medaile z olympijských her v mužské házené. Třetí skončili Němci.

Po fotbalistech to dokázali také volejbalisté. Brazílie slaví další olympijské zlato z kolektivního sportu volejbalu. Brazilci porazili Itálii ve třech setech. Na třetím místě skončily Spojené Státy Americké.

Jaroslav Kulhavý získal poslední olympijský den pro Českou republiku stříbrnou medaili. Nestačil pouze na Švýcara Schurtera. Další Český závodník Cink byl čtrnáctý a Škarnitzl dvaadvacátý. Bronz bral Španěl Coloma.

Zveřejněno: 22.8.2016 | Témata: Letní olympijské hry