ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

30. květen 2023. Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila.
Reklama

Neymar vystřílel zlato Brazílii, Čeští oštěpaři na medaili nedosáhli

facebook Rio 2016

Ohlédnutí za výsledky včerejší (dnešní) noci.

Finále ženského volejbalu patřilo hráčkám z Číny, ty si v boji o zlato poradily se Srbkami tři, jedna na sety. Bronz slaví po vítězství nad Nizozemkami hráčky Spojených Států.

Tři zástupce měla Česká republika v boji o medaili v mužském oštěpu. Bohužel se nepodařilo ani jednomu českému reprezentantovi na cenný kov dosáhnout. Víťa Veselý skončil sedmý, Jakub Vedlejch osmý a Petr Frydrych dvanáctý. Vyhrál Němec Röhler.

Za 14 Kč vyhrál 9,5 tisíce! Vsaďte si i Vy. 150 Kč Vám dáme za bezplatnou registraci zdarma. Podívejte se na výherní tiket ➡ ZDE

I přes zdravotní potíže byl David Svoboda obhájce zlata z Londýna v moderním pětiboji spokojený s devátým místem v Riu.

Běh na pět tisíc kilometrů vyhrál Brit Farah, druhý doběhl Chelimo z USA a třetí Etiopan Gebrhiwet.

Finále běhu na 4x400m vyhráli Američané, ve složení Hall, McQuay, Roberts, L. Merritt předběhli druhou Jamajku a pro třetí místo si doběhli Bahamy.

Na stejné trati se v závodu žen radovaly ze zisku zlatých medailí Američanky ve složení Okolová, Hastingsová, Francisová, Felixová. Druhé byly Jamajčanky a třetí doběhla štafeta Británie.

Ženskou výšku ovládla Španělka Beitiaová, na druhém místě se umístila Demirevová z Bulharska a pro bronzovou medaili si vyskočila Vlašičová z Chorvatska.

V běhu mužů na 1500m slaví Američan Centrowitz. Druhý Alžířan Machlúfí a třetí doběhl Novozélanďan Willis.

Ženám na 800m kralovala Jihoafričanka Semenyaová, pro stříbrnou medaili si doběhla Niyonsabaová z Burundi a třetí byla Wambuiová z Keni.

Mužské fotbalové finále zvládli domácí Brazilci, kteří na penalty porazili Německo. První branku zápasu vstřelil ve 27. minutě Neymar a o vyrovnání se postaral v 59. minutě Meyer. Na penalty vyhráli domácí 5:4, rozhodující penaltu proměnil Neymar. Bronz získali hráči Nigérie, kteří porazili Honduras 3:2.

Házenkářské finále ovládly ženy Ruska, které porazili Francouzsky 22:19. Třetí místo získaly Norky, které nedaly šanci Nizozemkám 36:26.

Finále basketbalu žen ovládly Americké hráčky, které porazily Španělky 101:72. O třetí místo prohrála Francie se Srbskem 63:70.

Horská kola Cross Country vyhrála Švédka Rissvedsová. Česká zástupkyně v tomto sportu Kateřina Nash dosáhla v osmatřiceti letech na nejlepší český výsledek. Skončila pátá.

Golfový turnaj žen ovládla Korejka Pak In-pe před Novozélanďankou Koovou. Klára Spilková obsadila konečné 48. místo.


Zveřejněno: 21.8.2016 | Témata: Letní olympijské hry

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa