ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

25. duben 2024. Svátek slaví Marek, zítra Oto.

Sáblíková možná přijde o Rio

Česká republika nemá žádné místo pro časovku žen na olympijských hrách v brazilském Riu. Na konečném seznamu kvalifikovaných zemí, který vydala Mezinárodní cyklistická unie, Česká republika nefiguruje. Tím pádem by se zavřeli dveře na olympijský turnaj pro Martinu Sáblíkovou.

Sáblíková se na loňském MS v Richmondu umístila v časovce do 10. místa v redukovaném pořadí zemí a splnila tak podmínku startu v Riu. Tyto země, měli mít dle dosavadních informací jisté místo v časovce na olympijských hrách 2016.

Jenže včera vydala oficiální komuniké UCI pro silniční cyklistiku a ke zděšení trenéra Petra Nováka a Martiny Sáblíkové se Česká republika v seznamu neobjevila ani v časovce. Přitom v té je naplněn maximální možný počet 25 míst.

Za 14 Kč vyhrál 9,5 tisíce! Vsaďte si i Vy. 150 Kč Vám dáme za bezplatnou registraci zdarma. Podívejte se na výherní tiket ➡ ZDE

To by pro Martinu znamenalo, že se celou dobu „honila“ zbytečně a utracené miliony za tréninky by přišly vniveč. Zděšený byl i generální sekretář Českého svazu cyklistiky, který si informaci nedokázal vysvětlit a podle jeho slov mělo být místo z časovky v Richmondu zaručené. Ostatně tak si to vyložily i ostatní týmy, které Martině k postupu do Ria gratulovali.

Vše by se mělo ještě řešit a UCI celou věc prokontroluje znovu a zašle české asociaci oficiální stanovisko.

Zveřejněno: 2.6.2016 | Témata: Letní olympijské hry