27. červenec 2024. Svátek slaví Věroslav, zítra Viktor.

Neporazitelný Phelps má další dvě zlaté, Dream Team opět řádil

facebook Rio 2016

Souhrn nejdůležitějších olympijských výsledků ze včerejšího dne a noci.

Nejúspěšnější sportovec na olympijských hrách v její historii, to je Michael Phelps. Jedno zlato z letošní olympiády americký plavec již má, v noci k němu přidal další dvě zlaté medaile. Zní to neuvěřitelně, ale tento plavec má na svém kontě již 21 zlatých medailí a celkově již 25 medailí.

Dnes v noci vyhrál Phleps závod na 200 m motýlek, za pouhou hodinu a deset minut vyhrál s americkou štafetou, kterou přebíral jako čtvrtý v pořadí další zlato na trati 4x200 m volným způsobem.

Za 14 Kč vyhrál 9,5 tisíce! Vsaďte si i Vy. 150 Kč Vám dáme za bezplatnou registraci zdarma. Podívejte se na výherní tiket ➡ ZDE

Po Srbském tenistovi a světové jedničce mužského tenisu Novaku Djokovičovi, končí na olympijském turnaji obhájkyně zlata z Londýna a největší favoritka tenisového turnaje žen Američanka Serena Williamsová. Vyřadila ji 15. nasazená Ukrajinka Svitolinová, která ve čtvrtfinále narazí na Petru Kvitovou. Bohužel pro Djokoviče na zlato v olympijském turnaji nedosáhne ani ve čtyřhře, včera podlehli s parťákem Zimonjičem nula dva na sety brazilskému páru Melo/Soares.

Američtí basketbalisté rozbili v dalším vystoupení pod pěti kruhy svého soupeře, tentokráte jím byla Venezuela. Dream Team jak se americkému olympijskému týmu říká, porazil svého soupeře 113:69. V dalším zápase porazila Francie 88:60 Čínu.

Prozatímní pořadí olympijského turnaje vedou jednoznačně Spojené Státy Americké, které mají doposud na svém kontě 21 medailí. Druhá je Čína z 15. medailemi a na třetím místě se zatím drží Japonsko těsně před Ruskem, Japonsko má 12 medailí a Rusko 11.

Velké překvapení se událo v úvodním zápase sedmičkového ragby. Favorit turnaje z Nového Zélandu podlehl 12:14 Japonsku. All Blacks také přišli o svou hvězdu Sonnyho Billa Williamse, který si v utkání natrhl Achillovu šlachu a v Riu se již neobjeví.

Zveřejněno: 10.8.2016 | Témata: Letní olympijské hry