ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

18. duben 2024. Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav.

Moravské derby pro Zlín, utkání rozhodl dvěma brankami Harba

facebook Vysočina Jihlava

Slovácko doma prohrálo se Zlínem 1:3. Domácí mohli v nastavení vyrovnat, ale mladý záložník Ťok neproměnil penaltu.

Šesté kolo české nejvyšší soutěže začalo moravským derby, do Uherského Hradiště přijel rozjetý Zlín. Domácí Slovácko se radovalo ze vstřelené branky už ve dvacáté minutě. Po nepřesnostech ve zlínské obraně se k míči dostal Diviš, který střílenou přihrávkou přes celé vápno našel nabíhajícího Civiče, který se z bezprostřední blízkosti Dostála nemýlil. V prvním poločase byli mírně aktivnější domácí fotbalisté a do kabin tak šli s jednobrankovým náskokem. Zápas to byl vyrovnaný a to potvrdila nová posila Zlína na začátku druhé půle. V 57. minutě zlínský záložník Holík odcentroval a Haris Harba měl na hranici malého vápna až příliš prostoru, do míče se opřel přesnou hlavičkou a Heča neměl šanci zareagovat. V 64. minutě se rozhodl poslat na hřiště svou novou posilu trenér domácích Stanislav Levý, premiéru v české lize si tak odbyl i ghanský útočník Tetteh. Jen pár minut po střídání zlínští otáčí stav derby. Opět se trefila nová posila Zlína Haris Harba, na jeho druhý gól v prvním zápase mu nahrál hodně aktivní krajní záložník Vukadinovič, bosenský útočník byl na malém vápně úplně sám a neměl problém uklidit míč do sítě. Tak to vypadá, že Jihlava si může drhnout hlavu, že Harbu do konce kalendářního roku pustila na jih Moravy a už s ním podle slov managementu klubu nepočítá. Slovácko se ke konci zápasu tlačilo před branku hostujícího celku, v 89. minutě fauloval ve vápně obránce Hájek, který po druhé žluté kartě viděl červenou, a domácím byla nabídnuta penalta. K ní se postavil střídající Ťok, ale téměř šest tisíc fanoušků na stadionu Miroslava Valenty vyrovnání nevidělo, mladý záložník trefil tyč, od které se míč odrazil k brankáři Dostálovi. Velmi překvapivý exekutor pokutového kopu, teprve jedenadvacetiletý střídající záložník. V devadesáté minutě se na rohový kop domácích rozběhl i brankář Heča, což se domácím stalo osudným, z následného protiútoku vstřelil třetí branku hostů chorvatský útočník Jordan. Po třetí brance hostů byl zápas ukončen, domácí příznivci se pustili do bitky s ochrankou a někteří vnikli i na hřiště. Hodně nedůstojný konec moravského derby v podání domácích „fanoušků“.

Za 14 Kč vyhrál 9,5 tisíce! Vsaďte si i Vy. 150 Kč Vám dáme za bezplatnou registraci zdarma. Podívejte se na výherní tiket ➡ ZDE

Slovácko 1:3 Zlín (1:0)

Branky: 20. Civič (Diviš), 89. Ťok neproměněná penalta – 57. Harba (Holík), 69. Harba (Vukadinovič), 90+3 Jordan

Slovácko: Heča – Šimko, Košút, Rada, Reinberk – Civič (68. Ťok), Daníček, Kerbr (88. Zajíc), Šumulikoski, Diviš – Kone (63. Tetteh)

Zlín: Dostál – Matějov, Hájek (89. ČK),, Jugas, Kopečný – Holík, Hnaníček, Živulič, Vukadinovič (78. Pazdera) – Diop (88. Janíček), Harba (76. Jordan)

Zveřejněno: 9.9.2016 | Témata: První fotbalová liga, fotbal