23. duben 2024. Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří.

Český tým opět nevstřelil branku a jen remizoval s Ázerbájdžánem

facebook Česká fotbalová reprezentace

Česká fotbalová reprezentace v pokračování kvalifikace o MS v roce 2018 v Rusku doma jen remizovala s Ázerbájdžánem.

Česká reprezentace doma jen remizovala s Ázerbájdžánem nula, nula. Fotbalově byli naši reprezentanti lepší, ale recept na propracovanou defenzivu hostujícího mužstva nenašli. Trenér Jarolím udělal oproti zápasu s Německem hned sedm změn v zahajovací sestavě, ale ani to nepřineslo kýžené ovoce. Čeští fotbalisté nedali branku ani ve třetím kvalifikačním utkání v řadě a v tabulce skupiny C jim patří předposlední místo s pasivním skóre 0:3. Na svého dnešního soupeře ztrácejí už pět bodů a na vedoucí Německo bodů sedm.

Za 14 Kč vyhrál 9,5 tisíce! Vsaďte si i Vy. 150 Kč Vám dáme za bezplatnou registraci zdarma. Podívejte se na výherní tiket ➡ ZDE

Český tým vstoupil do utkání aktivně, od začátku zápasu svého soupeře zatlačil do defenzivy, ale žádnou vyloženou příležitost si hráči trenéra Jarolíma nevytvořili. Za zmínku stojí snad šance ze třicáté minuty, kdy se do vápna dostal útočník Jiří Skalák, ale jeho střelu kryl brankář Agayev. Na konci prvního poločasu mněl ještě dobrou příležitost Gebre Selassie, který hlavou poslal míč jen doprostřed branky. V zápětí mohli udeřit hostující hráči na druhé straně, ale střelu ázerbájdžánského fotbalisty schytal obětavý kapitán Sivok a rozhodčí ukončil poločas.

Do druhé půle vstoupili čeští fotbalisté opět aktivně, ale dobře hrající svěřenci trenéra Prosinečkiho si s nápady českého týmu věděli rady a celkem bez větších problémů se jim dokázali ubránit. Nejzajímavější momenty druhého poločasu měl útočník Škoda, ale ani jeho dvě šance za zády brankáře ázerbájdžánského brankáře neskončili a tak si čeští fotbalisté opět v domácím zápase připsali jen bod. Navíc nedokázali vstřelit branku a v útočné fázi vidí trenér Jarolím největší problém.

Branky si v kvalifikaci připsali už i mužstva jako San Marino, Gibraltar nebo Lucembursko, které mimo jiné dalo za tři zápasy již čtyři branky. Česko a Kypr jsou tak společně dvě mužstva, které v dosavadní kvalifikaci ještě nevstřelili branku.

Česká republika 0:0 Ázerbájdžán

Branky:

Česko: Vaclík – Gebre Selassie, Brabec, Sivok (C), Sýkora – Skalák (74. Zmrhal), Droppa, Dočkal, Krejčí (63. Petržela) – Schick (66. Milan Škoda), V. Kadlec

Ázerbájdžán: K. Agajev – Mirzabekov, Medveděv, B. Gusejnov, Dašdemirov – Garajev – Alasgarov (71. Ramazanov), Amirgulijev (C), Nazarov, Qurbanov (87. Abdullajev) – Šejdajev (90. Israfilov)

Zveřejněno: 12.10.2016 | Témata: První fotbalová liga, fotbal, reprezentace