Belgie přejela Gibraltar, Portugalsko dalo šest branek na ostrovech

facebook UEFA EURO

Kvalifikace MS 2018 v Rusku pokračovala včerejšími zápasy.

Skupina A

Švédsko doma porazilo Bulharsko tři, nula a potvrdilo, že bude chtít ve kvalifikační skupině A nejvíce zatopit favorizující Francii. Domácí uklidnily před poločasem dvě trefy a zbytek utkání si už pohlídali. Hostující tým nenašel na domácí obranu recept ani jednou a brankáře Isakssona v brance Švédska ani jednou střelecky neohrozil. Domácí se tak po třech odehraných zápasech ujali vedení ve skupině.

Za 14 Kč vyhrál 9,5 tisíce! Vsaďte si i Vy. 150 Kč Vám dáme za bezplatnou registraci zdarma. Podívejte se na výherní tiket ➡ ZDE

Se stejným bodovým ziskem jako Švédsko je i druhá Francie, který dokázala vyhrát na půdě Nizozemska, které potvrzuje, že prochází obměnou a pořád se ne a ne chytit.  V prvním poločase byla jasně lepší hostující Francie, podařilo se jí vstřelit branku, která se nakonec ukázala jako rozdílová. I když domácí ve druhém poločase pomalu přebírali otěže zápasu, recept na francouzskou obranu nenašli a prohráli tak nula, jedna. Branku vstřelil nejdražší hráč v historii fotbalu Paul Pogba.

Zajímavý výsledek přinesl třetí zápas, Bělorusko doma remizovalo s Lucemburskem. Hosté hráli od konce prvního poločasu bez vyloučeného osmnáctiletého obránce Carlsona, který se po druhé žluté kartě musel předčasně pakovat do sprch. Pro mladého obránce to nebyl ideální debut. Nakonec to možná paradoxně pomohlo, hosté začali více bránit a domácí se nemohli pořádně prosadit. Až deset minut před koncem se prosadil střídající Savitskiy, za pět minut bylo vyrovnáno. Třetí brankou v kvalifikaci se prosadil útočník belgického Lierse Joachim.

Skupina B

Švýcarsko zvládlo i třetí utkání v řadě. Na půdě Andorry vyhrálo dva, jedna a zajistilo si první místo ve skupině, tři body před Portugalskem. Hostující tým byl v zápase jasným favoritem a v utkání vedl již dva nula, o jedinou branku domácího týmu se postaral obránce Martinez.

Faerské ostrovy se na začátku kvalifikace postaralo o zajímavé výsledky, navázat na to chtěli domácí borci v zápase s mistry Evropy Portugalci. Hostující tým ale žádné překvapení nepovolil a na ostrovech vyhráli jasně šest, nula. Tři branky si v zápase připsal teprve dvacetiletý útočník Silva a stačilo mu na to pouhých dvacet pět minut. Jednu branku si v zápase připsal také Cristiano Ronaldo, který se tak z pěti brankami osamostatnil na čele tabulky střelců celé kvalifikace.

Po ne příliš povedeném startu do kvalifikace si první tři body připsali fotbalisté Maďarska. Lotyšsko na jeho půdě porazili dva, nula a posunuli se na třetí místo v tabulce.

Skupina H

Zatím velmi suverénní výkon předvádí fotbalisté Belgie. Pod vedením španělského kouče Martíneze vyhráli i třetí zápas kvalifikace, tentokráte nedali šanci Gibraltaru, který porazili jasně šest, nula. Nejrychlejší branku historie kvalifikace MS si připsal útočník Benteke, který prostřelil domácího brankáře již po sedmi vteřinách hry, a to měli domácí fotbalisté výkop. Pětadvacetiletý útočník Crystal Palace si v zápase nakonec připsal hattrick. Belgie tak jasně vede skupinu a může se pochlubit úchvatným skóre 13:0, na které mu stačily jen tři zápasy.

Velmi dobře si zatím počíná také Řecko, které po zpackané minulé kvalifikaci ukázalo, že pod novým německým trenérem se jim daří. Svěřenci trenéra Skibbeho vyhráli na půdě Estonska dva, nula a drží se vedoucí Belgie na čele tabulky. O obě branky hostů se postarali krajní obránci Torosidis a Stafylidis.

Těsně v závěsu za těmito dvěma kluby se drží Bosna a Hercegovina, která po prohraném utkání v Belgii chtěla v domácím prostředí potvrdit roli favorita proti Kypru. To se jí nakonec podařilo a díky dvěma přesným zásahům Edina Džeka zvítězili domácí fotbalisté dva, nula. Domácí měli po celé utkání jasnou převahu a ukazuje se, že Bosna boj o postup určitě nevzdává.

Zveřejněno: 11.10.2016 | Témata: První fotbalová liga, fotbal, reprezentace