27. červenec 2024. Svátek slaví Věroslav, zítra Viktor.

Mladá Boleslav jde do čela ligy, Brno slaví první tři body

facebook Bohemians Praha 1905

Výsledky a reporty pátečních a sobotních zápasů české nejvyšší soutěže.

V prvním pátečním utkání si připsali druhou výhru v sezoně fotbalisté Teplic. Porazili ve vyrovnaném zápase domácí Jihlavu dva, nula. První poločas byl ze strany domácích fotbalistů výrazně lepší, než ten druhý. Domácí nepustili teplické fotbalisty téměř k ničemu, o čemž svědčil jeden střelecký pokus mimo branku za celý poločas. Ve druhém už byli hosté aktivnější a vytvořili si několik příležitostí. Do sítě domácích zapadla až střela v 78. minutě. Z 25 metrů napřáhl po odraženém míči Ljevakovič a Hanuš skákal zcela zbytečně. Za osm minut to bylo již o dvě branky, po individuální akci Kroba, zakončoval do téměř prázdné brány Jakub Hora. Jihlava tak v nové sezoně nevyhrála ani v jednom z pěti kol a se dvěma remízami je na 14. místě tabulky. Teplice se díky třem bodům posunuli již na čtvrté místo.

Za 14 Kč vyhrál 9,5 tisíce! Vsaďte si i Vy. 150 Kč Vám dáme za bezplatnou registraci zdarma. Podívejte se na výherní tiket ➡ ZDE

Jihlava 0:2 Teplice (0:0)

Branky: 78. Ljevakovič, 86. Hora (Krob)

Jihlava: Hanuš – Blaić, Mišůn, Rosa, Urdinov – Batioja (56. Zoubele), Urblík – Vaculík (67. Šamánek), Hronek (79. Dvořák), Ikaunieks – Rabušic

Teplice: Grigar – Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob – Hrubý (87. Vachoušek), Ljevaković – Hora (89. Dressler), Kodeš, Fillo (84. Potočný) – Vaněček

Ve stejném čase jako v Jihlavě se vykopávalo, také v Mladé Boleslavi. Domácí hráli proti týmu, který prozatím využívá jejich stadion, v Hradci probíhá rekonstrukce. Boleslav se díky výhře dva, nula usadila na čele ligové tabulky s dvanácti body. První branku vstřelili domácí fotbalisté již v desáté minutě. Na roh Přikryla si na zadní tyči naskočil obránce Hůlka a hlavičkou od břevna rozjásal domácí fanoušky. Pojistku pro domácí v podobě druhé branky, vstřelil z přímého kopu kapitán Magera. Pro domácího trenéra Kalvodu, měl zápas jednu nepříjemnou kaňku. Do druhého poločasu již nenastoupil zraněný záložník Jakub Rada, který byl trenérem Jarolímem povolán do České reprezentace.

Mladá Boleslav 2:0 Hradec Králové (1:0)

Branky: 10. Hůlka (Přikryl), 56. Magera

Mladá Boleslav: Diviš – Fleišman (54. Keresteš), Da Silva, Hůlka, Pauschek – Rada (46. Valenta), Kúdela – Přikryl, Magera, Vukadinovič – Mebrahtu (82. Chramosta)

Hradec Králové: Ottmar – Mudra, Plašil, Chleboun, Holeš – Mareš, Pavel Černý (63. Pázler) – Malinský (85. Zorvan), Vlkanova, Martan (73. Milan Černý) - Žondra

Večerní televizní utkání nezvládl v Ďolíčku hrající Jablonec. Domácí Bohemians se radovali z premiérových tří bodů v nové sezoně. V sestavě klokanů nastoupila čerstvá posila z Nizozemska, mladý záložník Mašek a ihned se v české lize uvedl brankou. Po hvizdu druhé půle proškolil Estonec Luts nového muže na trávníku Kubistu a centroval do vápna, po několika odrazech a střeleckých pokusech napálil míč za záda bezmocného Hrubého právě mladý záložník. Obrana Jablonce byla zřejmě ještě v šatně. Pojistku pro domácí přidal v osmdesáté minutě střídající veterán Tomáš Čížek, který usměrnil hlavou míč do sítě po centru Dostála. Jablonec si tak připsal druhou porážku za sebou a v posledních dvou zápasech má skóre nula, pět.

Bohemians 1905 2:0 Jablonec (0:0)

Branky: 46. Mašek, 80. Čížek (Dostál)

Bohemians: Budinský – Havel, Šmíd, Krch, Dostál – Luts (79. Kuchta), Jirásek, Hubínek, Hašek – Mašek (86. Jindřišek) – Mikuš (73. Čížek)

Jablonec: Hrubý – Hybš, Pernica, Kouřil (46. Kubista) – Končal, Jiráček, Hübschman (72. Pospíšil), Trávník, Nový – Mehanovič (53. Doležal), Wágner

V sobotu bylo na programu české ligy jen jedno utkání. Moravské derby mezi Brnem a Slováckem. Velmi pikantní byl souboj pro domácího trenéra Svatopluka Habance, který přišel před letošní sezonou do Brna právě ze Slovácka. První poločas byl vyrovnaný, aktivnější byli domácí fotbalisté, ale 4 322 diváků branku nevidělo. Na začátku druhé půle se svěřenci domácího trenéra přeci jen dočkali. Po rohu Lutonského propadl míč na vápně ke kapitánovi Polákovi, který nikým neatakován neměl problém uklidit míč do sítě. Byl to jeho první start za Brno od návratu z německého Norimberku. Brno se tak po třech remízách v sezoně dočkalo prvního tříbodového zápasu a zatím v lize ještě neprohrálo.

Brno 1:0 Slovácko (0:0)

Branky: 47. Polák (Lutonský)

Brno: Melichárek – Lutonský, Kijanskas, Vraštil, Šural (83. Sedlák) – Lacko, Polák – Vávra (69. Pašek), Škoda (74. Buchta), Hyčka - Řezníček

Slovácko: Heča – Reinberk, Košút, Daníček, Chvátal – Šumulikoski – Kerbr (65. Zajíc), Havlík, Ťok (52. Kalouda), Biolek (52. Koné) - Diviš

Dnes čekají českou nejvyšší soutěž zbylé tři zápasy z pátého kola. Od 17:00 na Julisce hostí Dukla Spartu. V ten samý čas se rozehraje utkání v Příbrami, kam zamíří Liberec a od půl osmé je na programu výkop zápasu Plzeň Slavia.

Zveřejněno: 28.8.2016 | Témata: První fotbalová liga, fotbal