ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

27. červenec 2024. Svátek slaví Věroslav, zítra Viktor.

Pavlásek, Štefková a Hlaváčková mají na dosah slavný Wimbledon

facebook Wimbledon

Tři čeští tenisté mají šanci postoupit z posledního kola kvalifikace do hlavní soutěže slavného Wimbledonu.

Do třetího kola kvalifikace na slavný Wimbledon, se kvalifikovali i tři čeští zástupci. Vítězi třetího kola již budou hrát v hlavní fázi turnaje a objeví se v prvním kole. Postup si zajistili Pavlásek, Štefková a Hlaváčková. Druhé kolo naopak nezvládli, Šátral a Smitková. Jistotu prvního kola na slavném turnaji má i český Davis cupový reprezentant Radek Štěpánek, který od pořadatelů dostal divokou kartu a nemusí tak procházet záludnou kvalifikací.

Pavlásek si ve druhém kole poradil s Darienem Kingem po setech 6:3 a 6:4. Ve třetím kole jej čeká 179 hráč světového žebříčku Kudryavtsev, s nímž mladý český hráč ještě nikdy nehrál. Premiérovou účast na turnaji si může zajistit i jednadvacetiletá hráčka Barbora Štefková, která ve druhém kole porazila Slovenku Kučovou 6:3 a 7:5. O postup do hlavní fáze si zahraje s Lucemburčankou Mandy Minellaovou. Poslední český zástupce ve třetím kole je Andrea Hlaváčková, která přehrála Yafan Wang 7:5 a 6:1. Hlaváčková bude o svou šestou účast na Wimbledonu hrát s Tamirou Paszekovou z Rakouska.

POZOR: 150 Kč na první sázky zdarma pro každého. Můžete jen vyhrát. Více informací ➡ ZDE

Bohužel dva čeští zástupci do třetího kola neprošli, Jan Šátral, prohrál s Belgičanem Yannickem Mertensenem 6:4 7:6 (7:0). Z žen svůj souboj nezvládla Tereza Smitková, která prohrála s Číňankou Kai-Lin Zhang 7:6 (7:4) 1:6 a 2:6.

Kdo z českých tenistů doplní jedenáctku již kvalifikovaných? Do hlavní fáze jistě zasáhnou z mužů Tomáš Berdych, Lukáš Rosol, Jiří Veselý a Radek Štěpánek, z žen to jsou Petra Kvitová, Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková, Lucie Šafářová, Barbora Strýcová, Denisa Allertová a Kateřina Siniaková.