ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

20. duben 2024. Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra.

Karolína Plíšková doplní Šafářovou a Allertovou ve druhém kole

facebook Wimbledon

První den v All England Clubu je u konce. Do hry se dostali čtyři Čeští zástupci, jediný Lukáš Rosol nedokázal postoupit do druhého kola. Postup si naopak zajistili Šafářová, Allertová, a Kar. Plíšková. Ze tří Slovenských tenistů si druhé kolo zahrají Lacko a Čelepová, naopak končí Schmiedlová.

Karolína Plíšková, turnajová hráčka číslo 15. zvládla souboj se 49. hráčkou světa Belgičankou Wickmayerovou a postupuje do druhého kola turnaje. První set se mladé České tenisové naději podařil a vyhrála jej hladce v poměru 6:2. Jenže pak přišlo něco, co nikdo nečekal. Belgičanka dala naší hráčce lekci a za 21 minut získala druhý set poměrem 6:0. Zápas šel tak do rozhodujícího třetího setu, vyrovnaný třetí set mohla Plíšková rozhodnout, brejkla svou soupeřku a šla podávat za stavu 5:4. Bohužel pro ni, si podání prohrála zpět a bylo vyrovnáno na 5:5. Belgičanka poté své podání uhájila a za stavu 5:6 z pohledu České hráčky šla Karolína podávat na setrvání v zápase, svůj servis si uhájila a zápas pokračoval. Za stavu 6:6 prorazila Plíšková své soupeřce podání a šla podávat na vítězství v zápase. Své podání si udržela a doplnila Šafářovou a Allertovou ve druhém kole turnaje.

POZOR: 150 Kč na první sázky zdarma pro každého. Můžete jen vyhrát. Více informací ➡ ZDE

Simona Halepová, turnajová pětka hrála se světovou čtyřicítkou mladou Slovenskou Annou Schmiedlovou. Bohužel byla Rumunka nad její síly. Favoritka si v zápase s mladou nadějí Slovenského tenisu poradila celkem hladce za hodinu a sedm minut 6:4 a 6:1.

Kar. Plíšková – Wickmayer 6:2, 0:6, 8:6

Halep – Schmiedlová 6:4, 6:1