ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

29. červenec 2021. Svátek slaví Marta, zítra Bořivoj.
Reklama

Brankářské trio je po dnešku kompletní

Dnes se v Bratislavě na tréninku k týmu připojil Pavel Francouz, trenéři tak již mají k dispozici kompletní trio brankářů. Vedle Pavla Francouze to jsou ještě Patrik Bartošák a Šimon Hrubec.

reklama

Osmadvacetiletý Francouz patří Coloradu z NHL, v sezoně však nastoupil jen do dvou utkání a jinak chytal za farmářský tým Eagles v AHL. Ve vyřazovacích bojích byl připravený jako trojka za Philippem Grubauerem a Semjonem Varlamovem.

"Byl jsem ve spojení s trenéry, ale do poslední chvíle jsem nevěděl, jestli to půjde. Čekalo se, až dohraje sedmý zápas Colorado. Věděl jsem, že se blíží začátek turnaje. Bylo to všechno hrozně rychlé. Včera jsem přiletěl do Prahy, šel jsem si lehnout někdy v sedm večer, vzbudil se ve tři a pak už jsem neusnul," řekl Francouz.

"Na ledě vypadá výborně, ale to je trénink. V zápase teprve uvidíme, jakou bude mít formu," řekl trenér brankářů Zdeněk Orct. Nepočítá ale s tím, že by šel Francouz stejně rychle do akce a nastoupil už v pondělí proti Rusku: "Ne, to určitě ne. Normálně zůstaneme u standardního režimu. Podle mě by měl chytat Patrik (Bartošák), na střídačce bude Šimon (Hrubec)," prozradil Orct.

Dorazí ještě Radek Faksa z Dallasu "Radek Faksa přiletí zítra v 11:15 do Vídně," řekl manažer týmu Jan Černý. "Nejdříve se počká; jednak ho prohlídne doktor, budou na něm také pracovat fyzioterapeuti a zjistíme vůbec, v jakém stavu je. Potom jsme schopní ho buď dopsat na soupisku, když bude v pořádku, nebo prostě počkáme, až v pořádku bude. Nejdříve, kdy ho můžeme dopsat na soupisku, je 16. května. Taková je dohoda s Dallasem a generálním manažerem Jimem Nillem," dodal Černý.

reklama

Zveřejněno: 12.5.2019 | Témata: mistrovství světa, MS hokej 2019 Slovensko, IIHF 2019

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa