ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

13. červen 2024. Svátek slaví Antonín, zítra Roland.
Reklama

Medaile odhaleny. Odkazují na české umělěcké řemeslo

IIHF

Medaile pro Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024 představeny.

reklama

Tyto jedinečné medaile jsou vyrobeny z křišťálového skla, což je materiál s dlouhou tradicí v České republice, a výrazně odkazují na české umělecké řemeslo.

Design medailí o hmotnosti 250 gramů připomíná hokejový puk a má tvar, který vizuálně imituje rozbruslený led, jakoby byly pokryty stopami bruslí. Výroba medailí je složitý proces zahrnující více kroků: začíná technikou fusing, při které se mezi dvě skleněné desky vsype soda a vypálí se při teplotě 860 stupňů. Sklo je následně precizně tvarováno, leštěno a aplikují se na něj drahé kovy technikou malby, které se pak vypalují v peci.

Rám medaile z nerezové oceli odkazuje na mantinely hokejového kluziště. Oficiální název mistrovství je na rám vygravírován a poté pokoven. Stuha medaile využívá barvy české trikolóry, ale jsou vidět jen při pohledu na kompletní sadu.

Medaile tak nejsou jen oceněními, ale i vyjádřením českého dědictví a dynamiky ledního hokeje. O cenné kovy se bude hrát 26. května, kdy se odehraje zápas o bronz v 15:20 CET a o zlato v 20:20 CET.

reklama

Zveřejněno: 8.5.2024 | Témata: mistrovství světa

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa