19. září 2019. Svátek slaví Zita, zítra Oleg.

Mistři Evropy podlehli Švýcarsku, Maďarsko jen remizovalo na Faerských ostrovech

facebook world cup russia

Ohlédnutí za včerejšími zápasy kvalifikace na MS 2018 v Rusku.

Ve skupině A se v prvním kole kvalifikace děly zajímavé věci. Švédsko doma remizovalo s Nizozemskem. První branku zápasu obstaral domácí útočník Berg, který využil obrovského zaváhání v rozehrávce od Brumy a elegantním obloučkem překonal hostujícího brankáře. Na konečných 1:1 vyrovnal Sneijder, který napálil vyražený míč od brankáře Olsena do sítě. Nizozemsko bylo v utkání lepším celkem, na výhru to ale nestačilo. Bělorusko doma s Francií nevystřelilo na branku, přesto slaví cennou remízu 0:0. Francie vyzkoušela celkem 23 střel, ale ani jedna z nich si nenašla cestu do sítě. Nejzajímavějším utkáním bylo paradoxně to nejméně očekávané. Bulharsko doma porazilo Lucembursko 4:3 brankou až v 92 minutě. Lucemburský útočník jako první v historii kvalifikačních zápasů dal za svou zemi víc než jednu branku v zápase. Útočník belgického Lierse prokázal skvělou formu, ve čtyřech zápasech za svůj klub vstřelil tři branky. Lucembursko v zápase dokázalo otočit z nula jedna na dva jedna, poté dokázalo vyrovnat v 91. minutě na tři, tři, přesto odjíždí ze Sofie bez bodu. Krásnou ranou rozhodl o výsledku záložník Tonev v 92. minutě zápasu.

Za 14 Kč vyhrál 9,5 tisíce! Vsaďte si i Vy. 150 Kč Vám dáme za bezplatnou registraci zdarma. Podívejte se na výherní tiket ➡ ZDE

Mistři Evropy z Portugalska vstoupili do kvalifikace o MS prohrou ve Švýcarsku nula, dva. Obě branky zápasu padly v polovině prvního poločasu. Nejprve se po přímém kopu Rodrígueze dostal k vyraženému míči od brankáře Embolo a hlavou trefil přesně. Za  pár minut bylo v Basileji ještě veseleji, a to když Seferovič dostal rychlou přihrávku do vápna, míč vrátil zpět před branku a tam byl, nikým neatakován Mehmedi, který se trefil parádně do šibenice. Lotyšsko splnilo úlohu a na úvod kvalifikace porazilo Andorru. Outsider skupiny byl Lotyšsku vyrovnaným soupeřem, o vítězství svého celku rozhodl bývalý hráč Jablonce, nebo Příbrami Šabala. Další zajímavé utkání se hrálo na Faerských ostrovech, kam přijelo favorizované Maďarsko, které chtělo navázat na úspěšné mistrovství Evropy. To se jim nakonec nepodařilo, svěřenci dánského kouče Olsena byli více než vyrovnaným soupeřem a uhráli doma bezbrankovou remízu 0:0. Maďarsko sice v zápase o něco více drželo míč, ale jinak svého soupeře nepřehrávalo.

Největším zklamáním byly výsledky Řecka v kvalifikaci na ME do Francie. Proto chtěli řečtí fotbalisté pod novým koučem Skibbem vstoupit vítězně do kvalifikace o MS v Rusku. To se jim nakonec podařilo, hlavně díky ofenzivní hvězdě Mitrogluovi, který vstřelil jednu branku a na další dvě si připsal asistenci. Řecko dalo Gibraltaru všechny čtyři branky v prvním poločase a poslední tři během posledních tří minut. Belgie si chtěla po nevydařeném Euru spravit chuť dobrým vstupem do kvalifikace o MS a to se jí podařilo. V Nikósii porazila Kypr přesvědčivě tři nula. Bosna a Hercegovina potvrdila v utkání s Estonskem, že by měla patřit ve skupině H k největším pronásledovatelům Belgie. Estonsku nasázela pět branek, hráči hostů tak potvrdili, že se jim poslední dobou vůbec nedaří a pokračují v mizerných výkonech z přátelských zápasů před kvalifikací.

Skupina A

Švédsko 1:1 Nizozemsko (1:0)

Branky: 43. Berg – 67. Sneijder (Janmaat)

Švédsko: Olsen – Wendt, Granqvist, Lindelof, Lustig – Forsberg, Hiljemark, Fransson, Rohden (76. Kujovič) – Berg (87. Durmaz), Guidetti (64. Nyman)

Nizozemsko: Zoet – Van Dijk, Blind, Bruma, Janmaat – Strootman – Wijnaldum (66. Dost), Sneijder – Promes (78. Berghuis), Janssen, Klaassen

Bělorusko 0:0 Francie (0:0)

Branky:

Bělorusko: Gorbunov – Bardachev, Sivakov, Politevich, Polyakov – Mayevskiy, Korzun – Stasevich (69. Krivets), Gordejchuk (85. Volodjko), Kalachev – Signevich (81. Kornilenko)

Francie: Mandanda – Kurzawa, Koscielny, Varane, Sidibe – Pogba, Kante – Martial (57. Payet), Griezmann, Sissoko (69. O.Dembele) – Giroud (83. Gameiro)

Bulharsko 4:3 Lucembursko (1:0)

Branky: 16. Rangelov, 65. Marcelinho, 79. Popov, 90+2. Tonev (Chorbadzhiyski) – 60. Joachim (Turpel), 62. Joachim (Da Mota), 90+1. Bohnert (Jans)

Bulharsko: Stoyanov – Nedyalkov, Chorbadzhiyski, Ivanov, S.Popov – Marcelinho, Dyakov – Aleksandrov (56. Chochev), I.Popov, Milanov (64. Tonev) - Rangelov

Lucembursko: Joubert – Malget, Chanot, Martins, Jans – Da Mota, Philipps, Gerson, Mutsch – Thill (56. Turpel), Joachim

Skupina B

Švýcarsko 2:0 Portugalsko (2:0)

Branky: 24. Embolo, 30. Mehmedi (Seferovič)

Švýcarsko: Sommer – Rodriguez, Djourou, Schär, Lichtsteiner (70. Widmer) – Xhaka (93. ČK), Behrami – Mehmedi, Dzemaili (89. Fernandes), Embolo – Seferovič (78. Derdiyok)

Portugalsko: Patricio – Guerreiro, Fonte, Pepe, Cedric – A.Silva, Carvalho (46. Mario), Moutinho (68. Quaresma) – B.Silva, Eder (46. André Silva), Nani

Andorra 0:1 Lotyšsko (0:0)

Branky: 48. Šabala (Jagodinskis)

Andorra: Pol – Garcia, Lima, Llovera, Rubio – Vales – Martinez, Vieira, Alaez (83. Moreira), Clemente (78. Pujol) – Riera (30. Rebes)

Lotyšsko: Vanins – Maksimenko, Gorksš, Jagodinskis, Gabovs – Lazdins (45. Laizans) –Visnakovs, Zjuzins (74. Karasauskas), J.Ikaunieks, D.Ikaunieks (63. Torres) - Šabala

Faerské ostrovy 0:0 Maďarsko (0:0)

Branky:

Faerské ostrovy: Nielsen – Davidsen, Nattestad, Gregersen, Hansen – Benjaminsen – Joensen, Hansson (91. Vatnsdal), Olsen, Vatnhamar - Edmundsson

Maďarsko: Gulacsi – Kadár, Lang, Guzmics, Fiola – Nagy – Dzsudzsak, Elek, Kleinheisler (80. Stieber), Németh (70. Nikolics) – Priskin (27. Szalai)

Skupina H

Gibraltar 1:4 Řecko (1:4)

Branky: 26. Walker - 10. Mitroglou, 44. Wiseman (vlastní), 45+1. Fortounis (Mitroglou), 45+2. Torosidis (Mitroglou)

Gibraltar: Perez – J.Chipolina, R.Casciaro, R.Chipolina, Wiseman, Garcia – Walker, Coombes (85. Yome), Bosio (71. K.Casciaro), Hernandez – L.Casciaro

Řecko: Karnezis – Torosidis, Manolas, Papastathopoulos, Tzavellas – Maniatis (71. Tziolis), Samaris – Bakasetas, Fortounis, Mantalos (63. Gianniotas) – Mitroglou (73. Vellios)

Kypr 0:3 Belgie (0:1)

Branky: 13. Lukaku (Meunier), 61. Lukaku (Carrasco), 81. Carrasco (Hazard), 90. Batshuayi (neproměněná penalta)

Kypr: Panayi – Alexandrou, Laifis, Dossa Junior, Demetriou – Laban (70. Artymatas), Kyriakou – Efrem, Charalambidis, Kastanos (78. Makris) – Soteriou (69. Mytidis)

Belgie: Courtois – Vertonghen, Vermaelen, Alderweireld, Meunier – Hazard, De Bruyne, Fellaini (84. Nainggolan), Carrasco – Lukaku (73. Batshuayi)

Bosna a Hercegovina 5:0 Estonsko (2:0)

Branky: 7. Spahič (Ibiševič), 23. Džeko (penalta), 71. Medunjanin (Pjanič), 83. Ibiševič (Miličevič), 92. Spahič (Pjanič)

Bosna a Hercegovina: Begovič – Kolasinac, Spahič, Zukanovic, Vranjes (62. Bicakcic) – Lulič, Medunjanin, Pjanič, Visca (75. Miličevič) – Džeko (81. Djuric), Ibiševič

Estonsko: Aksalu – Pikk, Klavan, Baranov, Teniste – Kallaste, Antonov (86. Sappinen), Mets, Kams (46. Kruglov) – Vassiljev – Zenjov (71. Anier)

Zveřejněno: 7.9.2016 | Témata: kvalifikace ms, reprezentace, ms rusko