ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

19. duben 2024. Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela.
Reklama

US Open začíná kvalifikací: Dál jdou Šátral a Plíšková

facebook Kristýna Plíšková

Americký US Open začal kvalifikací do hlavní fáze. Dvěma českým tenistům se podařilo postoupit. Dnes čeká zápas i Radka Štěpánka.

Již včera začala kvalifikace na tenisové US Open. Z českých tenistů, má již první kolo za sebou Jan Šátral, ten v prvním kole kvalifikace narazil na domácího Američana Eubankse a hráče, který na turnaji startoval díky divoké kartě, vyprovodil ze hřiště za necelou hodinu dva nula na sety. Ve druhém kole kvalifikace česká českého tenistu Australan Barton.

Z mužů se dnes do hry dostane Radek Štěpánek, čerstvý medailista z olympijských her vyzve v prvním kole kvalifikace chorvatského tenistu Skugora.

Za 14 Kč vyhrál 9,5 tisíce! Vsaďte si i Vy. 150 Kč Vám dáme za bezplatnou registraci zdarma. Podívejte se na výherní tiket ➡ ZDE

Mezi ženami už mají své zápasy odehrány tři české hráčky. Pouze jedna se raduje z postupu do druhého kola kvalifikace. Jako první Češka vypadla z turnaje mladá Barbora Štefková, která nestačila ve dvou setech na Lucemburčanku Minellu.

První kolo kvalifikace zvládla Kristýna Plíšková, v souboji s Němkou Korpatsch měla jasně navrch v prvním setu, který vyhrála poměrem 6:2. I ve druhém to vypadalo na jasnou záležitost, česká hráčka vedla již 4:1, pak si ale prohrála dvě svá podání a závěr zápasu Němka zdramatizovala, Kristýna však potvrdila v závěru, že je lepší hráčkou a dotáhla i druhý set do vítězného konce. Ve druhém kole česká českou tenistku Alexandra Krunic ze Srbska.

Naopak v prvním kole kvalifikace končí Karolína Muchová, dvacetiletá česká tenistka nestačila na Francouzsku Hesse a ve velmi vyrovnané bitvě nakonec prohrála jedna dva na sety.

Dnes se v prvním kole kvalifikace představí Tereza Smitková, kterou vyzve na souboj domácí hráčka Jessica Loeb. Lucie Hradecká se utká s Tchaj-wankou Chang. A Jesika Malečková se utká s Němkou Tatjanou Maria.

 Šátral – Eubanks 6:1, 6:3

Minella – Štefková 7:5, 6:3

Kristýna Plíšková – Korpatsch 6:2, 6:4

Hesse – Muchová 5:7, 6:3, 7:5


Zveřejněno: 24.8.2016 | Témata: Grand Slam, ATP, WTA

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa