26. duben 2024. Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav.

7. etapa L’Isle-Jourdain – Lac de Payolle Tour de France 2016

Facebook Tour De France

Popis páteční sedmé etapy cyklistického závodu Tour De France 2016.

Dnes se poprvé podíváme do Pyrenejí, na její severní okraj. V této horské etapě je možná nejtěžší sjezd celé tour a poté následuje ještě mírné stoupání do cíle. Největším favoritem bude určitě stáj SKY v čele s Froomem, který v roce 2013 a 2015 v kopci vyhrál a bude chtít udělat stejný výsledek i letos. Velmi dobrou formou disponuje Mark Cavendish, který už vyhrál tři etapy, do této se s ním na prvních příčkách moc nepočítá. Jedno vítězství má za sebou i slovenský sprinter Peter Sagan. Žlutý dres pro vedoucího muže celé tour zatím drží Greg Van Avermaet ze stáje BMC.

Za 22 Kč vyhrál 19 tisíc! Vsaďte si i Vy. 150 Kč na první sázku od nás máte zdarma. Podívejte se na výherní tiket ➡ ZDE

Největšími adepty na vítězství v sedmé etapě jsou již zmiňovaný Chris Froome, Quintana, Porte nebo Valverde. Závodu se zúčastní 198 jezdců a nebudou mezi nimi chybět ani tři Češi Roman Kreuziger, Jan Bárta a Petr Vakoč.

Start závodu byl naplánován na 13:10 hodin. Start je se uskutečnil v L’Isle-Jourdain a cíl je pak naplánován v Lac de Payolle. Očekává se, že závodníci by mohli být v cíly něco málo po 17 hodině odpoledne. Délka této horské etapy je 162 km. Sprinterská prémie závodníky čeká na 137 km v místě zvaném Sarrancolin. Vrchařské prémie jsou na km 117 s délkou 7,7 km a 155,5 ta má délku 12 km.

Další horská etapa je na programu zítra, kdy se čeká první horský ostrý test pro závodníky s délkou 184 km.

Zveřejněno: 8.7.2016 | Témata: Francie, cyklistika