ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

29. červenec 2021. Svátek slaví Marta, zítra Bořivoj.
Reklama

Změny v sestavě Českého týmu

Český národní tým si včera připsal nejvyšší porážku v sezoně. Na to zareagovali trenéři vyřazením Josefa Hrabala, kterého poslali domů a změny se také dotknou útočných i obranných formací. V pátek dostanou šanci hráči, kteří ve středu nehráli.

reklama

Český národní tým si včera připsal nejvyšší porážku v sezoně utkáním v Euro Hockey Tour. Naši trenéři se shodli v tom, že o prohře rozhodla pasivita v obranném pásmu a prohrané osobní souboje. Na to se zaměřili Čeští trenéři ve čtvrtečním tréninku, který byl podle jejich slov hodně ostrý. Sestava na zítřejší zápas se opět hodně promění. V brance by se měl místo Dominika Furcha objevit Pavel Francouz. Mimo hru bude Jirka Sekáč, který odstoupil z bolestí hlavy po jednom nárazu na mantinel už v první třetině zápasu se Švédy a vypadá to že prodělal slabší otřes mozku, v úterý proti Kanadě už by měl nastoupit.

Tým opustil před pátečním zápasem obránce Josef Hrabal, který by měl být v pohotovosti do odletu na MS pro případ že by v týmu přišlo nějaké zranění. Poprvé se do přípravy zapojí také finalisté extraligového play off. Adam Polášek, Radim Šimek, Michal Řepík a Michal Birner. Šanci v zápase by měli dostat i hráči co ve středu nehráli a jsou to Milan Doudera, Robert Kousal a Richard Jarůšek.

První lajna by měla zůstat nezměněna, na centru opět nastoupí kapitán české reprezentace Tomáš Plekanec a na křídle bude mít Davida Pastrňáka a Romana Červenku. Druhá lajna by měla hrát ve složení Kašpar, Filippi, Kubalík. Do třetí formace se k Honzovi Kovářovi připojí nová křídla v podání Michala Řepíka a Michala Birnera. Čtvrtou formaci bude tvořit trio Jarůšek, Kousal, Zohorna. Trenéři se ještě nerozhodli koho si nechají jako třináctého popřípadě čtrnáctého útočníka.

Obranné dvojice by se příliš měnit neměli. První Jeřábek s Jordánem, druhá Kempný s Kundrátkem, třetí Šimek s Kolářem a ve čtvrté by měli hrát Polášek s Douderou.

Zápas se Švédskem začíná na Znojemském zimním stadionu zítra opět v 19 hodin a 20 minut.

reklama

Zveřejněno: 28.4.2016 | Témata: mistrovství světa

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa