ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

4. prosinec 2022. Svátek slaví Barbora, zítra Jitka.
Reklama

V nominaci sborné na MS nechybí Radulov

Z ruského týmu těsně před MS vypadlo hned několik zajímavých jmen, včetně hráčů z NHL. Znarok bude čekat i na případné posily z NHL.

reklama

V Ruské nominaci na domácí MS nechybí bouřlivák Alexandr Radulov, naopak z týmu vypadli kvůli zranění brankář Semjon Varlamov z Colorada a Nail Jakupov z Edmontonu. Zdravotní problémy vyřadili i Alexandra Sjomina. Radulov také není zcela úplně fit, ale u něj trenér Znarok věří že se dá ještě do pořádku, je však jisté, že v pátek proti české reprezentaci nenastoupí.

Znarok má v týmu aktuálně 28 hráčů a s finální nominací nespěchá, podle jeho slov napíší ruští trenéři do sestavy dva brankáře, sedm obránců a jedenáct útočníků s tím, že by podle potřeby mohl jeden z obránců naskočit do útoku.

Lotyšský trenér ve službách ruské reprezentace stále vyhlíží posily z NHL. V souboji mezi Washingtonem a Pittsburghem má hned několik hráčů: Ovečkin, Kuzněcov, Orlov a na druhé straně Malkin, jehož start po případném vypadnutí bude nejistý vzhledem k jeho přetrvávajícímu zranění. V Tampě Bay, která hraje v sérii s Islanders, by po případném vypadnutí byli k dispozici Kučerov a Naměstnikov.

Do finální podoby kádru se nevešel např. Viktor Tichonov z Arizony. Kapitánem ruského celku by měl být Pavel Dacjuk. Znarok chce také oprášit bývalý útok SKA Petrohrad i reprezentace, ve kterém váleli vedle Panarina Šipačjov a Dadonov. Otázka visí nad pravým křídlem první formace, k Dacjukovi a Mozjakinovi hledá Znarok vhodného kandidáta. Jedničkou v brance bude bezesporu Sergej Bobrovskij s Columbusu.

Nominace Ruska:

Brankáři: Sergej Bobrovskij (Columbus, NHL), Ilja Sorokin (CSKA Moskva, KHL), Igor Šesťorkin(Petrohrad, KHL)

Obránci: Alexej Jemelin (Montreal, NHL), Alexej Marčenko (Detroit, NHL), Vjačeslav Vojnov, Anton Bělov, Maxim Čudinov (všichni Petrohrad, KHL), Děnis Děnisov, Nikita Zajcev(oba CSKA Moskva, KHL), Viktor Antipin, Alexej Běreglazov (oba Magnitogorsk, KHL)

Útočníci: Pavel Dacjuk (Detroit, NHL), Artěmij Panarin (Chicago, NHL), Sergej Kalinin (New Jersey, NHL), Sergej Plotnikov (Arizona, NHL), Alexander Burmistrov (Winnipeg, NHL), Sergej Mozjakin (Magnitogorsk, KHL), Jegor Averin, Daniil Apalkov (oba Jaroslavl, KHL),Alexander Radulov, Sergej Andronov, Roman Ljubimov, Ivan Tělegin (všichni CSKA Moskva, KHL), Jevgenij Dadonov, Vadim Šipačjov, Sergej Širokov (oba Petrohrad, KHL),Stěpan Sannikov (Novosibirsk, KHL)

reklama

Zveřejněno: 4.5.2016 | Témata: mistrovství světa

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa