ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

29. červenec 2021. Svátek slaví Marta, zítra Bořivoj.
Reklama

Slovinsko a Itálie postupují na příští MS

Do elitní skupinky MS se pro příští rok vrací Slovinsko a Itálie. Hodně blízko senzačního postupu měli i domácí hráči Polska, ale nakonec zůstali jen díky vzájemnému zápasu třetí. 

reklama

Na Mistrovství světa v roce 2017 v Německém Kolíně nad Rýnem a Francouzské Paříži uvidíme v elitní skupině Slovinsko a Itálii, rozhodli o tom včera závěrečné zápasy skupiny I divize A v polských Katowicích.

Na postup mohlo myslet ještě pět mužstev z šesti, jistotu sestupu pro příští sezonu do divize B měli jen hráči Japonska, kteří ve skupině I divize A nezískali nakonec ani jeden bod.

Slovinsku stačila k postupu i remíza s Rakouskem, ale k té nakonec nedošlo. Rakousko bojovalo také o postup a chtělo nad Slovinskem zvítězit, k postupu by jim stačila i výhra za dva body, tudíž na nájezdy nebo v prodloužení. Rakousko do zápasu nastoupilo lépe a po Komárkově trefě šlo v první třetině do vedení. Do přestávky se ale Slovinsku podařilo vyrovnat zásluhou sparťanského útočníka Roberta Saboliče. Vítězství dva jedna slovinské reprezentaci vystřelil ve druhé třetině v přesilovce Ograjensek, který i vyhrál kanadské bodování skupiny I divize A MS. V pěti zápasech si připsal 6 bodů.

Itálie tak věděla že když porazila Jižní Koreu 2:1, tak si v příštím roce zahraje na elitním MS. Nic na tom nezměnila ani vysoká výhra domácího Polska 10:4 nad Japonskem. Itálie tak měla stejně bodů jak domácí Polsko, ale ve prospěch jihoevropského státu rozhodl vzájemný zápas, který Itálie vyhrála na začátku kvalifikační skupiny o postup na elitní MS 3:1.

Pořadí týmu tak bylo následující:

1. Slovinsko 12 bodů

2. Itálie 9 bodů

3. Polsko 9 bodů

4. Rakousko 8 bodů

5. Jižní Korea 7 bodů

6. Japonsko 0 bodů

reklama

Zveřejněno: 30.4.2016 | Témata: mistrovství světa

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa