ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

27. duben 2024. Svátek slaví Jaroslav, zítra Vlastislav.

Slovensko schytalo debakl od Německa

V dnešních odpoledních zápasech nám přichystali velké překvapení reprezentace Slovenska a Německa. Ve vyrovnaném boji byli produktivnější Němečtí hokejisté a vstřelili Slovensku pět branek. Švýcarsko otočilo zápas s Dánskem a posunulo se na čtvrté místo ve skupině A.

V dnešních odpoledních zápasech se nám zrodily dva velice zajímavé výsledky. Slovensko dostalo příděl pěti branek od ne moc výrazného Německa a Švýcarsko dokonalo obrat proti Dánsku.

Zápas skupiny B mezi Slovenskem a Německem začalo dobře pro Slovenské hokejisty. Ve svém prvním startu na MS se hned prosadil Peter Cehlárik a Slovensko tak vyhrálo první třetinu. Poté už začali úřadovat jen Němečtí hokejisté a pro Slovenské fanoušky to jistě nebylo nic příjemné. Ve vyrovnaném a ne moc pohledném zápase byla rozhodující druhá třetina, kde byli produktivnější hokejisté pořádající příští MS v roce 2017. Ve třetí třetině již navyšovali výsledek a pro Slovenský národní tým z toho byla porážka 1:5.

Slovensko 1:5 Německo
Konrád, Hudáček 28/23 – Pielmeier 28/27
Branky: Cehlárik (Bartánus, Mikuš) – Hager (Schütz, Gogulla), Gogulla (Müller, Hager), Reimer (Kahun, Draisaitl), Macek (Braun, Müller), Kahun (Reimer, Rieder)

V „České skupině“ se utkalo Švýcarsko, které už nutně potřebovalo bodovat naplno s Dánskem, které se na turnaji představuje v celku dobrém světle. Švýcarsko mělo po celý zápas střeleckou převahu, ale branky na začátku utkání dávali Dánští hokejisté. V první třetině využili dvě přesilovky a měli tak pohodlný náskok do dalšího průběhu zápasu. Švýcarsku se podařilo prostřelit skvělého Dahma až ve třetí třetině a to hned dvakrát, zápas tak vzešel do prodloužení, ve kterém brali druhý bod do tabulky Švýcarští hokejisté.

Švýcarsko 3:2 Dánsko po prodloužení
Berra 28/26 – Dahm 42/39
Branky: Weber (Moser, Niederreiter), Niederreiter (Moser, Diaz), Blum (Ambühl) – Storm (Nielsen-Daniel, N.Jensen), Ehlers (Eller, Hansen)

Zveřejněno: 10.5.2016 | Témata: mistrovství světa