ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

29. červenec 2021. Svátek slaví Marta, zítra Bořivoj.

Slovensko má další tři body, Švédsko dalo Dánsku pět branek

Slovenští hokejisté si připsali ve skupině B další tři body, Švédsko dalo Dánsku pět branek z toho čtyři z přesilových her.

Ve včerejších večerních zápasech se představilo Slovensko proti Francii a Švédsko hrálo v severském derby s Dánskem.

Slovensko si po zápase s Maďarskem zahrálo svůj druhý zápas na MS proti dalšímu papírově slabšímu soupeři. Francie vstoupila do turnaje skvěle a porazila za dva body Německo. Francie vstoupila do utkání skvěle a již ve druhé minutě šli do vedení. Poté už začali skórovat jen Slovenští hokejisté a i když je Francouzští hráči nakonec přestříleli, prohráli se Slovenskem 1:5.

Francie 1:5 Slovensko
Huet, Hardy 22/17 – J.Hudáček 25/24
Branky: Perret (Beron) – Sekera (L.Hudáček, Viedenský), Graňák (Dravecký, Lušňák), Bakoš (Mezsároš, Sersen), L.Hudáček (Jurčo, Viedenský), Jaroš (Viedenský, Jurčo)

Švédsko nastoupilo do svého druhého zápasu na MS proti Dánsku. Dánsko vstoupilo do turnaje výhrou nad Norskem a tak chtěli jeho hokejisté v dalším severském derby překvapit. Favorit se ale zaskočit nenechal, i když prohrál první třetinu. Poté už vzal otěže zápasu do vlastních rukou a nastřílel Dánsku pět branek, z toho čtyři padli v přesilových hrách a dali tak najevo svou obrovskou sílu v této disciplíně před dnešním zápasem s Českým týmem.

Švédsko 5:2 Dánsko
Fasth 25/23 – Dahm 45/40
Branky: Rosen (Fantenberg, Ritola), Bäcklund (Ericsson, Omark), Nygrén (Omark, Sundström), Bäcklund (Ericsson, Omark), Nyquist – Ehlers (J.B.Jensen, Eller), J.B.Jensen (Björkstrand, Green)

Zveřejněno: 9.5.2016 | Témata: mistrovství světa