ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

29. červenec 2021. Svátek slaví Marta, zítra Bořivoj.
Reklama

Slovensko hraje o další tři body, Maďarsko o první

Pátý hrací den na MS v Rusku pokračuje odpoledními zápasy Slovenska s Německem a Švýcarska s Dánskem. Večer se nám představí Maďarsko proti Francii a Kazachstán s Norskem.

reklama

Po včerejším krásném večeru, který nám připravili čeští hokejisté výhrou nad Švédskem, dnes pokračuje MS dalšími zápasy ve skupinách. V odpoledních zápasech se ve skupině B představí Slovensko proti Německu a Švýcarsko hraje s Dánskem. Večer nás čekají méně atraktivní duely, Kazachstán hraje s Norskem a Maďarsko s Francií.

Prvním zápasem dne bude duel v Petrohradu, kde se utká Slovensko s Německem. Slovensko vstoupilo do turnaje dobře a ve dvou duelech si na své bodové konto připsalo povinných šest bodů a dostalo jen dvě branky. Za to Německo zůstává za očekáváním, první zápas podlehlo na nájezdy Francii a ve druhém dostali pět branek od Finska. Německý národní tým tak bude chtít konečně naplno bodovat, Slovensko pro něj ale nebude lehkým protivníkem.

Ve skupině A se proti sobě postaví Švýcarsko a Dánsko. Švýcarsku se vstup do turnaje nepovedl, podlehlo v na nájezdy Kazachstánu a v prodloužení Norsku. Reprezentanti Švýcarska tak budou chtít konečně naplno zabodovat. Proti nim bude hrát Dánsko, které porazilo v severském derby Norsko 3:0 a ani proti Švédsku nepodalo špatný výkon, přesto že prohrálo 2:5.

Večerní zápasy rozehrají ve skupině A Kazachstán s Norskem. Kazaši vstoupili do turnaje překvapivou výhrou nad Švýcarskem v nájezdech a poté také trápili domácí Rusko, kterému nakonec podlehli. Jejich největší zbraní je sehranost hráčů Astany z KHL a brankáře Kolesnika, který ve dvou zápasech musel čelit rovným sto střelám. Norsko si po prohře s Dánskem ve druhém zápase spravilo chuť alespoň trochu, když porazilo Švýcarsko v prodloužení.

Ve skupině B se proti sobě postaví Maďarsko s Francií. Reprezentace Francie bude v zápase favoritem a po prvním zápase, kdy přetlačili Německo v nájezdech, si budou chtít připsat první tři body. Nováček elitní skupiny na MS Maďarsko bude chtít poprvé bodovat, první dva zápasy se Slovenskem a s Kanadou byli nad jejich síly.

reklama

Zveřejněno: 10.5.2016 | Témata: mistrovství světa

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa