ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

19. duben 2024. Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela.

Rusko podlehlo Finsku a Slovensko ztratilo tříbrankové vedení

Dnes pokračovala příprava před MS dvěma zápasy. Finsko překvapivě vyloupilo Moskvu v rámci EHT a Slovensko v Bratislavě hrálo vyrovnaný zápas s Dánskem.

V rámci Euro Hockey Tour se utkali Rusko s Finskem a v rámci Euro Hockey Challenge přijel národní tým Dánska do Bratislavy na zápas se Slovenskem.

První zápas dnes začal v Bratislavě. Domácí Slovensko se postavilo proti Dánsku, které už na MS nebude takovým outsiderem jako tomu bývalo na předešlých mistrovství. Za Dánsko nastupují hráči z NHL, AHL, KHL, finské i švédské nejvyšší soutěže apod.

Slovensko začalo zápas skvěle, již ve druhé minutě se trefil třinecký útočník Vladimír Dravecký, asistenci si připsal Marek Bartánus. Ve druhé třetině se v přesilové hře prosadil střelec z vítězného finálového zápasu české extraligy Martin Bakoš, který se představil v elitní formaci po boku Martina Rewaye a Marka Daňa. Asistence u Bakošove branky si připsali Reway a Meszároš. O pouhé dvě minuty později se střelecky prosadila velká naděje slovenského hokeje Martin Reway. Na jeho přesilovkou trefu nahrávali Martin Bakoš a Michal Sersen. Do třetí třetiny tak domácí vstupovali jako by se nemohlo nic stát a ono naopak. Dánové se střelecky chytli v 11 minutě z přesilové hry, kdy se prosadil hráč Hartfordu (farma New York Rangers v NHL) Nicklas Jensen. Asistenci si připsal Jesper B. Jensen, který mimochodem válí v KHL za Jokerit Helsinky. Ve 14 minutě snížil na rozdíl jediné branky opět Nicklas Jensen, asistence Frederik Storm (Malmö) a Emil Kristensen (Oskarshamn). A za pohých 35 sekund poté dokázal prostřelit Hudáčka v brance domácích Morten Poulsen, který hraje rakouskou EBEL za Graz. Asistence si připsali Nicklas Jensen, který byl tak u všech tří branek svého týmu a Nikolaj Ehlers, který nastupoval první sezonu v NHL a za Winnipeg Jets si připsal 72 zápasů.

Poté mohl vedení slovenskému celku vrátit útočník Slovanu Bratislava Patrik Lušňák, ale nařízené trestné střílení neproměnil a tak šlo utkání do prodloužení. To ale netrvalo dlouho, již po 25 sekundách jej rozhodl Andrej Meszároš po asistencích Bakoše a Sersena.

Slovensko 4:3 Dánsko po prodloužení (1:0 – 2:0 – 0:3 ; 1:0)
Za domácí nastoupil v brance Julius Hudáček ze švédského Örebrö. Dánskou klec hájil Simon Nielsen z Herningu.

V Moskvě začalo utkání domácí reprezentace s Finskem v rámci EHT v 18 hodin a 30 minut.

Sestava domácího celku se bude ještě hodně měnit, ale i tak tým Olega Znarokse nastoupil v hodně silné sestavě a v zápase byl favoritem. V sedmé minutě se prosadil navrátilec z NHL Vjačeslav Vojnov, který nastupuje v KHL za Petrohrad. Asistenci si připsali Sergei Plotnikov (Arizona Coyotes) a Sergei Kalinin (New Jersey Devils). O tři minuty později bylo vyrovnáno Semjona Varlamova prostřelil kolega z NHL Leo Komarov (Toronto) asistenci si připsali Markus Granlund (Vancouver Canucks) a Mikko Rantanen (Colorado Avalanche). Ve druhé třetině vyrovnaného utkání odskočili hráči finské reprezentace na rozdíl dvou branek. V 17 minutě se trefila vycházející hvězda finského národního týmu Sebastian Aho, který strávil sezonu v Kärpätu Oulu, ale pro příští sezonu to vypadá že by měl dostat šanci v NHL v dresu Caroliny Hurricanes, které mladý útočník patří. Asistenci u branky si připsal Rony Ahonen z Lukko Rauma. Vteřinu před koncem druhé třetiny se prosadila posila z NHL Teemu Pulkkinen (Detroit Red Wings) a druhou asistenci v zápase si připsal Rony Ahonen. V třetí třetině už diváci v Moskvě branku neviděli a tak se výběr Finska mohl radovat z vítězství 3:1 a přeskočil tak v rámci EHT svého dnešního soupeře.

Rusko 1:3 Finsko (1:1 – 0:2 – 0:0)
Střely na branku: 28 – 24
Brankáři: Semjon Varlamov (Colorado Avalanche) – Mikko Koskinen (SKA Petrohrad)

Zveřejněno: 28.4.2016 | Témata: Euro Hockey Tour