ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

26. duben 2024. Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav.

Rekapitulace prvního dne MS

První hrací den MS v Rusku nám přichystal zajímavé výsledky, Česká reprezentace zaskočila domácí Rusko. Lotyšsko obralo o body favority ze Švédska a Kanada si zastřílela proti Spojeným státům.

Fantastický výkon českého národního týmu v prvním zápase MS v Rusku právě proti domácímu týmu jsme mohli sledovat včera večer. Všichni naši hokejisté podali bezvadný a hodně obětavý výkon. Hrdinou českého týmu byl určitě brankář Dominik Furch, který kryl všech 25 střel domácího týmu.

Čeští hokejisté měli dobrý nástup do utkání, kdy vydrželi počáteční tlak domácích a v 15 minutě se prosadil se štěstím střílející obránce Tomáš Kundrátek, jehož střelu si srazil za bezmocného Bobrovskiho jeden z ruských hráčů. Na začátku druhé třetiny využil přesilovku Roman Červenka. Po nahození Jeřábka na branku tečoval puk jeden z ruských hráčů a Bobrovskij tak jeho pokus jen vyrazil před sebe, kde už čekal s dorážkou Červenka a pod Bobrovského betony upravil na dva nula, pro český národní tým. Rusové se pak snažili a tlačili české mužstvo do defenzivy, ale hosté skvěle bránili a vyráželi do protiútoků. Poslední dvě minuty už ruský trenér Znarok odvolal brankáře a Michal Birner téměř přes celé hřiště upravil na konečných tři nula pro Českou republiku.

Rusko 0:3 Česká republika
Bobrovskij 27/25 – Furch 25/25
Branky: Kundrátek (Kovář, Kempný), Červenka (Jeřábek, Pastrňák), Birner (PB)

Překvapivým výsledkem skončilo i první utkání skupiny mezi Švédskem a Lotyšskem.

Švédský národní tým poslal do vedení na začátku zápasu kapitán Ericsson. Ve třetí třetině vyrovnal v přesilovce Sotnieks. Švédové vyslali na Merzlinkinse 44 střel a vítězná byla až ta z prodloužení po střele Nyquista.

Švédsko 2:1 Lotyšsko po prodloužení
Markström 21/20 – Merzlikins 44/42
Branky: Ericsson (Bäcklund, Fransson), Nyquist (Wennberg) – Sotnieks (Redlihs, Dzerins)

V dalším včerejším zápase si Kanada vyšlápla na svého rivala ze Spojených států. USA šlo brzy do vedení po dorážce Maroona, ale poté Kanada vzala zápas do svých rukou a jasně svého zámořského kolegu přehrála.

USA 1:5 Kanada
Kinkaid 33/28 – Talbot 25/24
Branky: Maroon (Connor, Warsofsky) – Hall (Brassard, Perry), Gallagher (O´Reilly), Duchene (Ceci, Murray), Jenner (O´Reilly), Marchand (Duchene)

Poslední zápas včerejšího dne vyšel Finským hokejistům, kteří si bez větších problému poradili s Běloruským výběrem. Po bezbrankové první třetině se Finsku vydařila druhá, kterou vyhráli hráči Suomi 4:1.

Finsko 6:2 Bělorusko
Koskinen 16/15 – Koval 30/24
Branky: Laine (Barkov), Koivu (Granlund, Lindell), Laine (Koivu, Jokinen), Granlund (Laine, Barkov), Pihlström (Pulkkinen), Granlund (Salmela, Aho) – Stas (Pavlovich), Kaljužnyj (S.Kostitsyn, A.Kostitsyn)

Dnes nás na MS čeká šest zápasů. Na poledne se utkají výběry Maďarska se Slovenskem a Švýcarska s Kazachstánem. Odpoledne nás čeká severské derby Norsko versus Dánsko a v Petrohradu se střetnou dva týmy, které spolu pořádají příští MS v hokeji, Francie hraje proti Německu. Večer se nám představí Český národní tým proti Lotyšsku a USA změří síly s Běloruskem.

Zveřejněno: 7.5.2016 | Témata: mistrovství světa