ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

20. březen 2023. Svátek slaví Světlana, zítra Radek.
Reklama

Kazachstán sestupuje z elitní skupiny. Slovensko bude hrát o naději.

V dnešních zápasech se na MS představí Česká republika proti Dánsku a Německo se Spojenými Státy. Večer si zahrají o naději Slováci s Finskem a zajímavý bude jistě i souboj Švýcarska se Švédskem.

reklama

Radek Faksa již dnes ráno absolvoval s týmem rozbruslení a bude připraven na dnešní souboj s Dánskem. Po včerejšku známe i první sestupující tým, je jím Kazachstán. Kazachstán včera prohrál s Lotyšskem a na příštím MS v Německu a Francii se neobjeví, sestupuje z elitní skupiny i přesto, že se na turnaji předváděli vcelku v dobrém světle, jenže dobré výkony proti silným soupeřům nedokázali zopakovat proti těm méně favorizovaným a po včerejší prohře s Lotyšskem by jim nepomohla ani výhra v posledním zápase s Dánskem.

Dnes jsou na programu čtyři zápasy. V odpoledním zápase skupiny A se představí Česká reprezentace proti Dánsku. Český tým má již zajištěný postup do čtvrtfinále, ale chce skupinu vyhrát a také se nechce stěhovat do Petrohradu, tak se dá očekávat, že si půjdou v zápase opět pro tři body. Dánsko ještě hraje o postup do čtvrtfinále, od čtvrtého místa je dělí jen jediný bod.

Odpolední souboj o třetí místo ve skupině B mezi Německem a Spojenými Státy slibuje vyrovnaný hokej. Výhra Spojených států by zámořskému celku zajistila třetí místo ve skupině. Německo by případné tři body posunuli právě před svého dnešního soupeře.

Ve večerním utkání hraje o naději na postup do čtvrtfinále Slovensko. V důležitém zápase se jim postaví na turnaji skvěle hrající Finsko. Finové by chtěli opět bodově dotáhnout Kanadský národní tým, který zatím jasně vede skupinu B.

Švýcarsko sehraje večerní zápas se Švédskem, oběma týmům určitě půjde o vítězství. Pro Švýcarsko by případná výhra znamenala pojištění čtvrté postupové příčky do čtvrtfinále MS. Švédsko by přeskočilo domácí Rusko a zařadilo by se na druhé místo ve skupině A za Českou republiku.

 

Autor: Petr Teichman (teichmanp@seznam.cz)

reklama

Zveřejněno: 15.5.2016 | Témata: mistrovství světa

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa