ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

29. červenec 2021. Svátek slaví Marta, zítra Bořivoj.
Reklama

Ovečkin posílí Rusko na MS, Židlický nepřijede

Dnešní novinky začneme informacemi z Ruského týmu, Sbornou na MS posílí trio hráčů z NHL. Český realizační tým se rozhodl že Marka Židlického na MS povolávat nebude a odtajnil jméno brankáře, který nastoupí proti Norsku. 

reklama

Dnešní novinky z MS začneme u pořádajícího týmu Ruska. Po dnešním vypadnutí Washingtonu z play off NHL se k týmu připojí největší ruská hvězda Alexander Ovečkin, spolu s ním přijedou reprezentovat svou vlast útočník Jevgenij Kuzněcov a obránce Dmitrij Orlov. Zatím není jasné kdy hvězdy za svou reprezentaci nastoupí, ale přiletí do své vlasti co nejdříve. Kouč Ruské reprezentace Oleg Znarok stále čeká na útočníka NY Islanders Nikolaje Kuljomina, kterého také povolal hned jak Islanders vypadli z play off NHL, ruský útočník zatím nepřijel pomoci svému týmu na MS protože čeká na vyjádření klubových lékařů.

Další zajímavost se týká českého národního týmu. Realizační tým se rozhodl, že nebude povolávat z NHL obránce Marka Židlického, který vypadl z play off s ostrovany z New Yorku. Podle vyjádření asistenta trenéra pana Jandače není důvod do týmu který hraje dobře zasahovat a vyndávat někoho ze sestavy, ba naopak týmu se věří a trenéři chtějí současným hráčům dát více prostoru, aby se ukázali na světové scéně. Na soupisce českého národního týmu tak zatím pořád zůstává jedno místo pro brankáře a dvě volná místa pro hráče do pole. Na svou šanci zahrát si na MS stále čekají brankář Machovský, obránce Polášek se Zámorským a útočník Kubalík. Trenéři pak bedlivě sledují dění v NHL, kde by po případném vypadnutí mohli být k mání hráči San José Hertl s Polákem z Dallasu Hemský a Faksa a ze St.Louis Jaškin.

Trenéři pak prozradili jméno brankáře, který nastoupí do zítřejšího zápasu s Norskem, bude jím Dominik Furch, kterému skvěle vyšel první zápas proti Rusku, proti kterému si hned v prvním startu MS připsal nulu.

Poslední zpráva je nepříjemná pro naše další soupeře. Dánsku se zranil nejvytíženější obránce Jesper B. Jensen, který zároveň se dvěma brankami a jednou asistencí patřil k lídrům bodování týmu. Jensen opustil včerejší utkání na nosítkách po hitu u mantinelu od Švýcarského útočníka Andrese Ambühla, jeho počínání bylo v souladu s pravidly, ale mělo za následek otřes mozku u Dánského obránce. Podle lékaře je již další start Jensena na MS zcela vyloučen.

reklama

Zveřejněno: 11.5.2016 | Témata: mistrovství světa

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa