ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

26. duben 2024. Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav.

Na Norsko s Furchem v brance! Ovečkin potvrdil účast na MS.

Česká hokejová reprezentace v dnešním zápase nastoupí s Dominikem Furchem v brance. V dalším odpoledním utkání hostí Spojené Státy Francii a ve večerních duelech se střetnou domácí Rusové s Dánskem a ve skupině B Kanada s Německem.

Ve včerejších zápasech je asi největší překvapení výkon Slovenské reprezentace, ta vedla po dvou třetinách nad Běloruskem dva nula, ale ve třetí se skóre otočilo ve prospěch Běloruska až na konečných 2:4.

V dalším odpoledním zápase to vypadalo po deseti minutách druhé třetiny na jasné vítězství Švýcarské reprezentace nad Lotyšskem. Švýcarsko vedlo ve v polovině zápasu již tři nula, ale Lotyšsko se nevzdalo a během dalších deseti minut skóre srovnalo. Ve třetí třetině rozhodl o vítězství Švýcarska minutu a půl před koncem obránce Blum a Lotyšsko, i když předvádí na MS sympatické výkony je tak nadále poslední ve skupině A.

Ve večerním duelu skupiny A se utkali týmy Švédska a Kazachstánu. Švédsko potvrdilo roli favorita a houževnatému soupeři nastřílelo sedm branek. Kazachstán odpověděl třemi zásahy a výsledek utkání tak byl 7:3 pro favorita ze Švédska.

Outsider skupiny B Maďarsko hrálo proti Finsku. Finové v roli obrovského favorita zápasu se protrápili k vítězství 3:0. Hlavním hrdinou utkání byl Maďarský brankář Adam Vay, na kterého šlo 51 střel Finského týmu. Dvaadvacetiletý brankář chytá na klubové úrovni za Maďarský Debrecen a hlasitě si tak řekl o lepší angažmá.

Dnes nás odpoledne čekají duely Česka s Norskem a Spojené Státy Americké změří síly s Francií.

Česká republika jako první tým skupiny A bude hrát s Norskem, které má po třech zápasech pět bodů a je tak ve hře o postup do další fáze MS. V brance českého národního týmu nastoupí hrdina ze zápasu s Ruskem, brankář Omsku Dominik Furch. Jinak by sestava měla být opět beze změn. V norském týmu se výborně daří bratrům Olimbovým, kteří si ve třech zápasech shodně připsali po dvou brankách a dvou asistencích.

Američané po dvou porážkách na turnaji, od Finska a Kanady chtějí bodovat naplno a potvrdit tak roli favorita. Spojené státy tak chtějí dohnat šesti bodové Slovensko a v boji o třetí postupovou příčku si tak výrazně polepšit. Francie je také stále ve hře o postup a bude chtít dnes svého soupeře potrápit a urvat si tak nějaké body pro sebe.

Večer se nám v Petrohradě představí Kanada, která je na turnaji opět v neskutečné formě a hráči javorového listu to budou chtít potvrdit i v dnešním zápase a upevnit si tak první příčku ze skupiny B.

Ve skupině A se ve večerním zápase střetne domácí Rusko s Dánskem. Za domácí ještě nenastoupí hvězda NHL Alexander Ovečkin, který již potvrdil, že na domácí MS přijede, ale i tak budou chtít ruští reprezentanti před domácím publikem zopakovat výkon proti Lotyšsku. Dánský národní tým už nemůže počítat s oporou zadních řad Jesperem B. Jensenem, kterého vyřadil ze hry tvrdý hit Švýcara Ambühla, po kterém má hráč Helsinek otřes mozku a na MS už se neobjeví.

Zveřejněno: 12.5.2016 | Témata: mistrovství světa