ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

19. duben 2024. Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela.
Reklama

Maďarsko poprvé po 77 letech na MS vyhrálo. Kanada si pohrála se Slovenskem

Aktualizováno: V dnešních zápasech se podařilo oběma favorizovaným celkům uspět. Francie prohrála s Finskem a Švédsko porazilo Norsko. Maďarsko si připsalo první výhru na MS. Rusko dalo Švýcarsku pět branek. Kanada si bez problémů poradila se Slovenskem.

reklama

V prvních dnešních zápasech MS potvrdili roli favoritů dva favorizované týmy. Finsko si poradilo s Francií a Švédsko přetlačilo Norsko. Finsko se tak dostalo na první místo skupiny B. Švédsko si ve skupině A pojistilo třetí příčku a na svém kontě má zatím jedenáct bodů z pěti odehraných zápasů.

Francie 1:3 Finsko

Huet/Quemener 19/16 – Koskinen 18/17

Branky: Bellemare (S.Treille, Auvitu) – Lindell (Granlund, Koivu), Barkov (Laine, Jokinen), Laine (Jokinen, Barkov)

 Norsko 2:3 Švédsko

 Haugen 35/33 – Markström 25/23

Olsen (M.Olimb, Johannesen), Martinsen (Holos, M.Olimb) – Nyquist, Lundberg (Fransson, Sjögren), Rosén (Gustafsson, Wennberg)

 

V odpoledních zápasech se první výhry na MS po 77 letech dočkalo Maďarsko. Jedni z nejlepších fanoušků na mistrovství si tak poprvé vyslechli se svým týmem státní hymnu. Za to Bělorusko bude muset ve svém posledním zápase na MS, ve kterém se utká s Francií bodovat, jinak jim výrazně hrozí sestup.

 Maďarsko 5:2 Bělorusko

 Rajna 19/17 – Lalande,Koval 17/13

Branky: Nagy (Koger, Sarauer), Vas (Sarauer), Sebok (Sziranyi), Gallo (Sofron, Sziranyi), Vas (PB) – Platt (Stepanov), Gavrus (Kovyrshin, Stepanov)

 

Domácí Rusko si poradilo se Švýcarskem. Utkání bylo vyrovnané na střely, ale domácí reprezentace byla produktivnější. V první formaci se představil Ovečkin s Kuzněcovem a Burmistrovem, Plotnikov o kterém se spekulovalo, že bude dělat centra Ovečkovinovi do zápasu vůbec nenastoupil. Rusko si tak pojistilo druhé místo za Českou reprezentací, Švýcarsko zůstalo na čtvrtém místě.

 Rusko 5:1 Švýcarsko

 Bobrovskij, Sorokin 35/34 (pouze 2 minuty) – Berra 38/33

Branky: Telegin (Ljubimov), Kuznětsov (Ovečkin), Telegin (Ljubimov), Shirokov (Zaitsev), Mozjakin (Datsyuk, Sannikov) – Moser (Weber, Niederreiter)

 

Večerní zápas skupiny B mezi Kanadou a Slovenskem dopadl lépe pro favorita zápasu. Kanadský celek nastřílel Slovensku pět branek a poradil si s ním bez větších problémů. Kanada má po pěti zápasech skóre 30:4 a vede skupinu B o skóre před Finskem. Slovensko tak zůstalo na pátém místě ve skupině a v posledních dvou zápasech bude k postupu do čtvrtfinále potřebovat nějaké body, naše sousedy nečeká nic lehkého, utkají se s Finskem a Spojenými Státy.

 Kanada 5:0 Slovensko

 Talbot 18/18 – Hudáček 33/28

Branky: Rielly (Brassard), Duchene (Marchand), Hall (Stone, McDavid), Scheifele (Reinhart, Stone), Brassard (Perry, Murray)

 

Autor: Petr Teichman (teichmanp@seznam.cz)

reklama

Zveřejněno: 14.5.2016 | Témata: mistrovství světa

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa