ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

20. duben 2024. Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra.

EHT: Česko prohrálo se Švédskem 2:7

Česko prohrálo včera se Švédskem v rámci Euro Hockey Tour, tedy v přípravě na nadcházející MS, vysoko 2:7. Dnes odehrají své zápasy Rusko s Finskem a Slovensko s Dánskem.

Česká reprezentace včera prohrála ve Znojmě se Švédskem v rámci EHT vysoko 2:7, po vedení dva nula přišla studená sprcha od Švédů a jasné vítězství skandinávského celku. Další utkání je na programu v pátek v 19:20 opět na Znojemském zimním stadionu. Za Českou reprezentaci nastoupili další posily z NHL. Už ve Finsku se trenérům i fanouškům představili Jiří Sekáč z Arizony a Michal Jordán z Caroliny. Včera k nim přibyli Tomáš Plekanec (Montreal), který byl Vladimírem Vůjtkem zvolen kapitánem národního týmu pro MS a David Pastrňák (Boston), ten si tak odbyl premiéru v seniorském národním týmu. V brance dostal šanci Dominik Furch, v pátek by se do branky měl postavit Pavel Francouz.

První třetinu začali lépe domácí, v šesté minutě se po přihrávce Milana Gulaše gólově prosadil Tomáš Zohorna. O čtyři minuty později se v přesilové hře dobře zorientoval na brankovišti Petr Koukal a dorazil za Fastha střelu Michala Kempného. Čtyři minuty před koncem třetiny se na druhé straně kluziště dobře zorientoval na brankovišti Robert Rosén a snížil tak na jedna dva po první třetině z pohledu Švédska.

Druhou třetinu začali aktivněji Švédští hokejisté a Český národní tým se do zakončení dostával jen sporadicky. V osmé minutě využil přesilovou hru obránce Hultstrom, o kterého je zájem v NHL a z největší pravděpodobností tam mladý švédský bek po MS i zamíří. Poté byl ve třinácté minutě v úniku faulován David Pastrňák a bylo nařízeno trestné střílení, které David neproměnil. Druhou branku ve druhé třetině za švédský tým vstřelil Patrick Cehlin a dal podobu výsledku po dvou třetinách na dva tři z pohledu českého týmu.

V první polovině třetí třetiny byly aktivnější Švédové což vyústilo v další branku z přesilové hry, kterou vstřelil Magnus Nygrén. O pouhých dvanáct sekund později se po chybě Michala Kempného a nedůrazu Tomáše Kundrátka k opakované dorážce dostal Peter Cehlin a vstřelil tak již svou druhou branku v zápase. Na obě branky ve třetí třetině přihrával Linus Omark, pro kterého to byl již třetí bod v zápase. V polovině třetí třetiny se do obrovské šance dostal Jan Kolář, ale Fasth ji fantastickým zákrokem zneškodnil. Šest minut před koncem ujel domácí obraně Sorensen, ale Furch jeho nájezd zneškodnil. Tři minuty před koncem si opět čeští bránící hráči špatně rozebrali útočníky Švédska a Robert Rosén osamocen na brankovišti tečoval střelu Hultstroma za bezmocného Furcha. Na konečných sedm dva upravil dvě minuty před koncem zápasu v přesilovce Mikael Backlund, kterého si opět na brankovišti nepohlídali bránící hráči a Furch byl opět bez šance.

Souhrn:
Česko 2:7 Švédsko (2:1-0:2-0:4)
Střely na branku 20 – 35
Branky: T. Zohorna, Koukal – 2x Rosen, 2x Cehlin, Hultstrom, Nygrén, Backlund
Brankáři: Furch - Fasth

Dnes nás čekají dva zápasy v rámci přípravy na MS. V rámci Euro Hockey Tour se utkají Rusko s Finskem. V Bratislavě se utká domácí Slovensko v rámci Euro Hockey Challenge s reprezentací Dánska.

Dále už je v plném proudu MS skupiny IA 2016, ze kterého Vám také budeme přinášet ty nejdůležitější informace, abychom se dozvěděli, kdo bude startovat na příštím MS, které spolu pořádají Německo a Francie.

K postupu do elitní skupiny má zatím nejblíže Rakousko, které je po třech odehraných zápasech na prvním místě s osmi body, na druhém místě je možná trošičku překvapivě Jižní Korea, která ze tří zápasů vybojovala dvě výhry a jednu prohru na nájezdy právě s Rakouskem. Dále je pořadí Slovinsko, Itálie a domácí Polsko a na posledním místě skupiny je zatím Japonsko, které má ze čtyř odehraných zápasů nula bodů a má tak zatím nejblíže k sestupu do skupiny IB.

Včera byly na programu tři zápasy. Hodinu po poledni svedli týmy Japonska s Itálií, která po prohře jak se Slovinskem, tak s Rakouskem potřebovala nutně zvítězit, aby se ještě mohla zapojit do boje o postup do elitní skupiny MS. Japonsko do zápasu vstoupilo lépe a po devíti minutách šel celek ze země vycházejícího slunce do vedení, když se trefil hráč německého Eisbarenu Shuhei Kuji. Itálie stihla po polovině první třetiny vyrovnat zásluhou Simona Kostnera. O výsledku zápasu rozhodla druhá třetina, ve které vstřelili Italové dvě branky o které se postarali Anton Bernard (Bolzano) a jedenadvacetiletý mladík Joachim Ramoser (EHC Mnichov). Ani jeden z týmů ve třetí třetině branku na své konto nepřipsal a tak zápas skončil očekávaným vítězstvím Itálie v poměru 3:1.

V 16:30 hodin se proti sobě v Katowicích postavili Slovinci a překvapení MS skupiny IA tým z Jižní Korea. Asijský celek měl fantastický nástup do utkání, již ve čtyřicáté sekundě se do branky Kroselje (Záhřeb) trefil Ki-Sung Kim, poté ale začali úřadovat favorité utkání Slovinci, v deváté minutě vyrovnal z přesilové hry sparťanský útočník Sabolič a obrat v první třetině dokonal Anže Kuralt z francouzského Espinalu, který jedné branky v zápase přidal ještě dvě asistence a byl hlavní hvězdou zápasu. Ve druhé třetině už dávali branky jen hokejisté ze Slovinska, jmenovitě se prosadili Mušič a Tičar, ve třetí třetině dal konečnému výsledku podobu Pretnar a tak Slovinci zvítězili v utkání 5:1 a posunuli se na pomyslnou první příčku ve skupině, na druhou pozici odsunuli Rakousko.

Od osmi hodin večer začalo utkání domácího Polska s Rakouskem, pokud chtěli domácí živit naději na postup do elitní skupiny MS museli nad Rakouskem zvítězit. První třetinu domácí celek vyhrál jedna nula díky brance Gregorce Pasiuta, kterému na gól přihrával nám dobře známý útočník třineckých ocelářů Aron Chmielewski. Druhá třetina branku nepřinesla ani na jedné straně a tak rozhodovala třetí třetina, ve které nakonec branka nepadla a tak se domácí radovali z nejtěsnější výhry jedna nula.

Tabulka MS divize I skupiny A se tak hodně vyrovnala a zamotala.

První Slovinsko má před posledním zápasem 9 bodů. Druhé Rakousko 8. Třetí Jižní Korea 7. Čtvrtá Itálie 6 a páté domácí Polsko také 6 bodů. Na posledním místě s 0 body je Japonsko.

V posledním zápase stačí Slovinsku v zápase s Rakouskem uhrát bod k postupu do elitní skupiny MS pro příští sezonu. Druhému Rakousku by bod se Slovinskem stačit k postupu nemusel, Rakousko má sice lepší vzájemný zápas s Itálií, ale s domácím Polskem prohrálo, kdyby tak Polsko podle očekávání porazilo Japonsko, mohlo by se ještě radovat z postupu. Jižní Korea postoupí na MS když porazí Itálii a Rakousko neporazí Slovinsko. Japonsko již jistě sestupuje do divize I skupiny B pro příští sezonu. Je to hodně zamotané a rozuzlení nám dají až páteční zápasy v Katowicích.

Zveřejněno: 28.4.2016 | Témata: Euro Hockey Tour