ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

29. červenec 2021. Svátek slaví Marta, zítra Bořivoj.
Reklama

Česko vyzve Spojené Státy, kdo nastoupí v brance?

V zítřejších čtvrtfinálových zápasech se rozhodne o týmech, které se představí v boji o medaile. Česko bude hrát se Spojenými Státy, Finsko vyzve v severském derby Dánsko. Večer se představí domácí Rusko proti Německu a Kanadě se postaví hokejisté Švédska.

reklama

Zítra začíná čtvrtfinále mistrovství světa v Moskvě a Petrohradě. Dva zápasy se odehrají v 15:15 hodina další dva v 19:15 hodin. V odpoledních zápasech se představí Český národní tým, který sehraje utkání „pravdy“ se Spojenými Státy Americkými a vítěz skupiny B Finsko bude měřit síly se čtvrtým týmem skupiny A Dánskem. Ve večerních zápasech bude hrát domácí Rusko s Německem a ve velmi atraktivním souboji proti sobě nastoupí Kanada a Švédsko.

Česká reprezentace bude proti Spojeným Státům spoléhat na svůj herní systém, který se snažila praktikovat v dosavadních zápasech mistrovství, jde o aktivní bruslení s množstvím střel na branku. Na druhé straně bude hrát hodně mladý tým, který teprve sbírá zkušenosti z velkého turnaje. V brance Spojených Států by se měl objevit Mike Condon z Montreal Canadiens, spoluhráč Českého kapitána Tomáše Plekance. Z České šatny se informace o brankáři, který nastoupí do zítřejšího zápasu, ven nedostaly a novinářům i fanouškům tak nezbývá než čekat na oficiální zápis IIHF, který je dostupný hodinu před zápasem. Oba týmy se setkali i na minulém mistrovství světa a Česká družina má soupeři co vracet za porážku 0:3. Zápas pamatují hráči Hendricks, Larkin, Murphy, Nelson a z České strany Jordán, Plekance, Kolář, Kovář, Červenka, Koukal a Zaťovič.

V souběžně hraném zápase se do hry o medaile bude chtít probojovat asi největší překvapení čtvrtfinálových sérií Dánsko. V severském derby je vyzve favorit a vítěz skupiny B Finsko. Finsko má na letošním turnaji neskutečnou formu a z dosavadních sedmi zápasů získalo jako jediný tým všech 21 bodů, skóre týmu se zastavilo po posledním zápase s Kanadou na 29 vstřelených a 6 inkasovaných brankách. V brance se zatím spoléhají Finští trenéři na vytáhlého brankáře Mikko Koskinena na opačné straně brankoviště bude s největší pravděpodobností stát objev letošního mistrovství Sebastian Dahm, který na klubové úrovni chytá za Rakouský Graz.

Večer se představí v akci domácí borci. Rusko vyzve Německo. Hlavní zbraní domácího celku by měla být útočná trojice Šipačjov, Panarin a Dadonov, první dva jmenovaní jsou na prvním a druhém místě kanadského bodování celého mistrovství Dadonov je čtvrtý, dohromady nasbírali již 34 bodů. Německo má také svoji silnou formaci v podání trojice Hager, Gogulla, Schutz, všichni tři hráči mají shodně sedm bodů. V brankovišti by měli nastoupit obě jedničky, za Rusko Bobrovskij a za Německo posila z NHL Thomas Greiss.

V Petrohradu se proti sobě postaví Kanada a Švédsko. Z posledních tří zápasů na velkých akcí mezi těmito týmy vždy zvítězili Kanadští hokejisté a Švédsko má tak co napravovat. Souboj z posledního MS si ze Švédské šatny přímo pamatuje kapitán Jimmy Ericsson a obránce Mattias Ekholm.  Z druhé strany jsou pamětníci hned tři - Hall, Duchene, O´Reilly. V brankovišti by podle předpokladů měli nastoupit za Kanadu Cam Talbot z Edmontonu a za Švédsko Jacob Markström z Vancouveru. Vítěz tohoto zápasu se v semifinále utká s vítězem souboje Česká republika vs. Spojené Státy Americké.

reklama

Zveřejněno: 18.5.2016 | Témata: mistrovství světa

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa