ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

26. duben 2024. Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav.

Česko v EHT rozdrtilo Švédsko

foto Petr Teichman

Český tým vrátil švédskému mužstvu středeční porážku a v přátelských zápasech si poradili Norové s Francouzi, Němci s Běloruskem a za Kazachstán rozhodli zápas Kanaďané.

Český tým včera rozdrtil Švédsko 7:1 a vrátil tak skandinávskému celku středeční porážku 2:7. Svěřenci Vladimíra Vůjtka do zápasu nastoupili z velkou chutí odčinit středeční propadák, což se jim dařilo od první minuty, kdy skóre otevřel Roman Červenka, poté český tým ve vyprodané znojemské aréně již jen navyšoval vedení v zápase.

Trenér Vůjtek si po zápase pochvaloval hlavně změnu přístupu v přesilové hře a v obranné třetině. A poté prohlásil, že s týmu vyřadí ještě tři hráče, ale až po zápase s Kanadou, které se koná v úterý v pražské O2 aréně, tudíž na MS do Ruska odcestuje s reprezentací 27 hokejistů.

Česko 7:1 Švédsko (2:0 – 1:1 – 4:0)
Střely na branku: 32 – 20
Brankáři: Pavel Francouz (Čeljabinsk) – Viktor Fasth (CSKA)
Střelci branek: Červenka (Pastrňák, Jeřábek), Pastrňák (Červenka, Plekanec), Kašpar (Kundrátek, Polášek), Šimek (Birner, Kovář), Jarůšek (Doudera, Polášek), Birner (Řepík, Šimek), Kousal (Doudera, Polášek) – Bäcklund (Cehlin)

V dalších přípravných zápasech před MS se včera utkalo ještě osm týmů.

Maďarsko 2:3 Kazachstán (2:1 – 0:0 – 0:2)

Nováček elitní skupiny MS Maďarsko hrálo s Kazachstánem, v jehož týmu vládnou kanadští hráči a na výsledku utkání to bylo znát. První branku vstřelil z přesilovky hostující hráč Rymarev. Ještě do přestávky se domácím podařilo skóre otočit ve svůj prospěch. Kolesnika v brance kazašského výběru překonali Vilmoš Gallo (Linköping) a Frank Banham (Fehervár). V druhé třetině branka nepadla a ve třetí již začali úřadovat kanadští útočníci s kazašskými pasy. Na dva dva vyrovnal Nigel Dawes (Astana) a dvě minuty před koncem zápas otočil Brandon Bochenski (Astana).

Norsko 5:1 Francie (1:0 – 2:0 – 2:1)

Norská reprezentace si s přehledem poradila s francouzským národním týmem a bez větších problému jej porazila 5:1.

Skóre otevřel v první třetině Andreas Martinesen (Colorado Avalanche). Druhou třetinu opět otevřeli střelecky domácí, Ken Andre Olimb (Düsseldorf) a poté Thomas Valkvae Olsen (Frisk) upravili výsledek po dvou třetinách na 3:0. Ve třetí třetině snížil za hosty českým fanouškům dobře známí Sascha Treille (Rouen), ale poté dvěma brankami opět odpověděli domácí, dvou druhou branku v utkání slavil Olsen a na konečných pět jedna upravil další druhou brankou Andreas Martinsen.

Švýcarsko 2:1 Lotyšsko po prodloužení (1:0 – 0:1 – 0:0 ; 1:0)

Švýcarsko sehrálo přátelský zápas s Lotyšskem, v zápase s minimem šancí na obou stranách jsme viděli první branku v deváté minutě, kdy skóre zápasu otevřel Denis Hollenstein. Ve druhé třetině skórovali hosté, prosadil se obránce Jegdars Siksna. Na začátku prodloužení se prosadil Eric Blum, který švýcarský národní tým posílil až pro tento zápas, důvodem byla jeho účast ve finále švýcarské ligy s Bernem.

Německo – Bělorusko 5:3 (2:0 – 2:3 – 1:0)

Poslední ze včerejších zápasů v přípravě před MS svedli mezi sebou týmy z Německa a Běloruska. Ve velmi pohledném zápase pro fanoušky otevřel skóre již po 33 sekundách Patrick Reimer (Norimberk). Na dva nula zvyšoval z přesilové hry Jerome Flaake (Hamburk) a upevnil tak vedení svého týmu po první třetině. V deváté minutě zvyšoval na tři nula pro Německo Tobias Rieder, hráč hrající v NHL za Arizonu. V polovině zápasu to vypadalo, že Německý národní tým nebude mít s Běloruskými hráči výraznější problémy. Jenže po pouhých 19 sekundách od Riederovi branky se prosadil Sergei Kostitsyn (Novgorod). O pouhé dvě minuty později se prosadil v přesilové hře Kanaďan s běloruským pasem Charles Linglet (Minsk). A za další dvě minuty už to bylo tři tri, prosadil se Ivan Usenko (Minsk). Poté ujel v oslabení Tobias Rieder a svou druhou brankou v zápase vrátil domácím vedení. Ve třetí třetině se běloruský celek snažil vyrovnal, ale nepodařilo se mu to a tak deset vteřin před koncem dal do prázdné branky na konečných 5:3 Dominik Kahun (Mnichov).

Zveřejněno: 30.4.2016 | Témata: Euro Hockey Tour