ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

27. duben 2024. Svátek slaví Jaroslav, zítra Vlastislav.

Česko rozdrtilo Norsko sedm nula!

Česká hokejová reprezentace si ve svém čtvrtém startu na MS připsala další tři body. Zničila Norsko sedmi brankami. Ve druhém zápase porazili bez větších problémů Spojené Státy Americké reprezentaci Francie

V odpoledních zápasech začal velmi dobře Český tým, který po první třetině vedl nad Norskem tři nula. Po krásné přihrávce Pastrňáka se prosadil Červenka. Druhou branku České reprezentace vsítil po velké chybě v Norské rozehrávce Tomáš Zohorna, který krásnou střelou z kruhu prostřelil bezmocného Voldena. Třetí branka našeho týmu byla hodně šťastná, po střele Roberta Kousala se puk odrazil od Voldena do brankoviště, ve kterém si puk do vlastní sítě srazil jeden z bránících hráčů Norského týmu. Druhá třetina byla pro Český národní tým ještě plodnější než první a skončila vítězstvím 4:0 a celkové skóre po dvou třetinách bylo tak 7:0. O branky se postarali 2x Kašpar, Šimek, Řepík. Dominik Furch byl téměř celou druhou třetinu bez práce, ale ke konci třetiny se do hry dostali i Norští hokejisté a Furch vytasil pár skvělých zákroků a držel si tak nulu již pátou třetinu na MS. Český národní tým si v poslední třetině držel vedení sedm nula a v klidu si tak pohlídal tři body do tabulky a upevnil si vedení ve skupině A. Dominik Furch předvedl opět skvělý výkon a ve druhém startu na MS si připsal druhou nulu.

Česko 7:0 Norsko

Furch 26/26 – Volden, Haugen 33/26

Branky: Červenka (Pastrňák, Kundrátek), Zohorna, Kousal, Kašpar (Kundrátek), Šimek (Birner), Řepík (Jeřábek, Kovář), Kašpar (Zohorna, Doudera),

Ve skupině B se odpoledne utkali Spojené Státy Americké s Francií. Do poloviny zápasu byl stav vyrovnaný nula nula a zápas byl tak pořád otevřený pro oba týmy. Pět minut před koncem druhé třetiny se prosadil Americký obránce Wideman a do přestávky stihli ještě hokejisté USA přidat další dvě branky a vedli tak před poslední třetinou tři nula. Ve třetí třetině už se zápas jen dohrával a Spojeným Státům se podařilo vstřelit ještě čtvrtou branku a porazit tak Francii 4:0.

USA 4:0 Francie

Condon 19/19 – Hardy 31/27

Branky: Wideman (Foligno, Larkin), Murphy (Matthews, Vatrano), Compher (Hendricks, Motte), Skjei (Larkin)

Zveřejněno: 12.5.2016 | Témata: mistrovství světa