ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

29. červenec 2021. Svátek slaví Marta, zítra Bořivoj.
Reklama

Česko prohospodařilo dobře rozehraný zápas

Český tým prohospodařil dobře rozehraný zápas s Lotyšskem a nakonec bral dva body. Dánsko porazilo v severském derby Norsko, Francie přetlačila Německo a USA si zastřílelo proti Bělorusku.

reklama

Ohlédnutí za včerejšími zápasy začneme utkáním Francie vs. Německo. Souboj dvou reprezentací, jejichž země spolu pořádají další MS v roce 2017, nakonec dopadl lépe pro Francii. Německo tak nepotvrdilo roli mírného favorita zápasu. Vyrovnané utkání nakonec dospělo do prodloužení, ve kterém se jako jediný střelec prosadil Damien Fleury.

Francie 3:2 Německo na nájezdy
Huet 29/27 – Pielmeier 23/21
Branky: Raux (Perret, Meunier), Claireaux (Beron, Chakiachvili), rozhodující nájezd Fleury – Rieder (Gogulla, Schütz), Schütz (Gogulla, Hager)

 

V „české“ skupině se v severském derby utkali hráči Norska s Dánskem. Norský celek byl střelecky aktivnější po celý zápas, ale Dahma v brance Dánů neprostřelila ani jedna ze 44 střel. Dánsko tak získalo ve svém prvním zápase na MS důležité tři body do tabulky.

Norsko – Dánsko 0:3
Haugen 28/26 – Dahm 44/44
Branky: N.Jensen (Storm, Madsen), J.B.Jensen (Eller, D.K.Nielsen), N.Jensen (D.K.Nielsen)

 

Ve večerním zápase se v Petrohradu představili týmy Běloruska a Spojených států. Američané v zápase potvrdili roli favorita a Bělorusku nasázeli šest branek. Běloruský tým má tak po dvou zápasech v kolonce inkasovaných branek číslo dvanáct a zatím mu patří poslední příčka v tabulce skupiny B.

Bělorusko 3:6 USA
Lalande 33/27 – Condon 23/20
Branky: Platt (Stepanov, Linglet), Stas, Korobov (S.Kostitsyn, Stepanov) – Wood (Vatrano, Hinostroza), Wideman (Matthews, Larkin), Larkin (Schroeder), Hanifin (Hinostroza, Motte), Matthews (Hanifin, Connor), Matthews (Wideman, Vatrano)

 

Česká reprezentace sehrála svůj druhý zápas na letošním MS, proti týmu Lotyšska začali naši reprezentanti skvěle. V sedmé minutě po dvou brankách kapitána Tomáše Plekance vedli již dva nula. Poté ale začali Lotyšští reprezentanti hrát o mnoho lépe a český národní tým nevyužil několik svých velkých šancí i přesilovek. Strůjcem Lotyšského úspěchu byl brankář Masalskis, který předvedl několik fantastických zákroků a dovedl svůj tým až k nájezdům, ve kterých rozhodl hned prvním úspěšným nájezdem Lukáš Kašpar, který tak potvrdil svou pověst mága na trestné střílení.

Česko 4:3 Lotyšsko po nájezdech
Francouz 25/22 – Masalskis 39/36
Branky: Plekanec (Pastrňák, Červenka), Plekanec (Kašpar, Červenka), Řepík (Jeřábek, Kovář), rozhodující nájezd Kašpar – Bukarts (Dzerins, Redlihs), Girgersons (Abols, Daugavins), Redlihs (Dzerins, Bukarts)

reklama

Zveřejněno: 8.5.2016 | Témata: mistrovství světa

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa