ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

26. duben 2024. Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav.

Česko přetlačilo Kazachstán. Maďarsko vystřelilo pouze osm střel.

Česká reprezentace si připisuje další tři body do tabulky skupiny A a na svém kontě má tak 14 bodů. Spojené Státy si připsali povinné vítězství nad Maďarskem a upevnili si tak třetí příčku ve skupině B.

Česká reprezentace vstoupila do zápasu s Kazachstánem skvěle, aktivní hrou jsme šli do vedení díky kapitánovi Tomáši Plekancovi, který po střele Davida Pastrňáka dorazil puk za bezmocného Kolesnika. V první třetině jsme Kazachy jasně přehráli a také přestříleli 16:6. Ve druhé třetině jsme dali Kazachstánu hodně možností jak stav utkání vyrovnat, ale skvělými zákroky jim to znemožnil Pavel Francouz, díky kterému Česká republika vedla po dvou třetinách nejtěsnějším možným rozdílem. Do třetí třetiny byl tak zápas ještě otevřený, ale Českému týmu se podařilo dát uklidňující branku a byl to opět kapitán Tomáš Plekanec, který po přihrávce Pastrňáka prostřelil Kolesnika. Jenže pět minut před koncem nechala Česká obrana úplně volného Dawse před bránou a ten prostřelil bezmocného Francouze a snížil tak na rozdíl jedné branky. Ale minutu a devět vteřin před koncem se do prázdné branky prosadil Robert Kousal a potvrdil tak tříbodový zisk pro Český tým.

Česká republika 3:1 Kazachstán

Francouz 20/19 – Kolesnik 36/34

Branky: Plekanec (Pastrňák, Červenka), Plekanec (Pastrňák), Kousal (Jordán, Řepík) – Dawes (Boyd, Trjasunov)

Ve skupině B skončila první třetina mezi Spojenými Státy a Maďarskem bez branek. I když měli Američtí hokejisté drtivou převahu a střely na branku se na konci první třetiny zastavili na čísle 15:1 pro zámořský celek. Skvělým výkonem držel outsidera nad vodou opět brankář Adam Vay. Ve druhé třetině již začali Spojené státy plnit roli favorita a vstřelili Maďarsku tři branky. Ve třetí třetině se opět prosazovali Spojené Státy, ale také čestnou branku vstřelilo i Maďarsko, v přesilovce prostřelil Kinkaida Sofron. Maďarsko na branku Amerických hokejistů vyslalo pouze osm střel.

USA 5:1 Maďarsko

Kinkaid 8/7 – Vay 37/32

Branky: Foligno (Wideman, Hanifin), Hinostroza (Fasching), Larkin (McCabe, Murphy), Foligno,Murphy (Foligno, Maroon) – Sofron (Bartalis, Sarauer)

Autor: Petr Teichman (teichmanp@seznam.cz)

Zveřejněno: 13.5.2016 | Témata: mistrovství světa