ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

29. červenec 2021. Svátek slaví Marta, zítra Bořivoj.
Reklama

Česko čeká těžký souboj se Švédskem, Rusko hostí Lotyšsko

Čtvrtý den mistrovství světa otevřou dva odpolední zápasy. Bělorusko s Kanadou a Lotyšsko s Ruskem. Večer nás čeká souboj České reprezentace s týmem Švédska a Finsko změří síly se Spojenými státy.

reklama

Čtvrtý den na mistrovství světa nás čekají čtyři zápasy. Odpoledne se představí ve skupině B hrající Bělorusko s Kanadou a ve skupině A se proti sobě postaví Lotyšsko s Ruskem. Večer nás čekají zápasy Finsko s USA a Česká republika se představí proti Švédsku.

Kanada vstoupila do turnaje skvěle, ve dvou zápasech nastříleli 12 branek a tak jdou do zápasu s trápícími se Bělorusy jako velcí favorité. Bělorusko je zatím předposlední ve skupině B se skóre 5:12 a čeká je zatím další utkání proti favoritům, zápasy se slabšími týmy teprve přijdou a na ty se běloruští hráči budou soustředit, aby uspěli a nehráli tak o záchranu ve světové skupině mistrovství světa.

Domácí Rusko přivítá reprezentaci Lotyšska. Rusko nezvládlo svůj vstup do turnaje a podlehlo Českému výběru, poté si domácí chtěli spravit chuť proti papírově slabšímu týmu z Kazachstánu, to se jim taky příliš nepovedlo, i když nakonec si první tři body do tabulky připsali. Lotyšsko sehrálo dva výborné zápasy proti silným soupeřům ze Švédska a České republiky, které oba obralo o důležitý bod. O to samé se dnes pokusí proti domácímu týmu.

Skupina B, která se hraje v Petrohradu, nám ve večerním zápase představí souboj Finska a USA. Finsko začalo turnaj ve skvělé formě a za dva zápasy nasázelo soupeřům jedenáct branek. Spojené státy prohráli první zápas na turnaji s Kanadou vysoko 1:5, poté si zlepšilo chuť nad Běloruskem, kterému nastřílelo šest branek.

Českou reprezentaci čeká třetí utkání na turnaji, soupeřem bude silné Švédsko, které si včera připsalo důležité vítězství 5:2 nad Dánskem. V českém reprezentačním týmu už se neobjeví útočník Arizony Coyotes Jiří Sekáč, který kvůli otřesu mozku nemůže na turnaji nastoupit a je zbytečné aby s týmem nadále působil. Česko vstoupilo do turnaje nečekanou výhrou 3:0 nad domácím Ruskem. Ve druhém zápase náš národní tým vedl již dva nula nad Lotyšskem, ale nakonec musel o vítězství rozhodnout až v nájezdech. Švédsko už také nastoupilo proti Lotyšsku a stejně jako český tým z toho zápasu bralo dva body. Ve včerejším utkání si splnili povinnost a porazili za tři body národní tým Dánska. Švédsko ukázalo svou sílu především v přesilových hrách, ve kterých si připsalo čtyři z pěti branek.

reklama

Zveřejněno: 9.5.2016 | Témata: mistrovství světa

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa