ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

20. březen 2023. Svátek slaví Světlana, zítra Radek.
Reklama

Česká republika poprvé na MS prohrála, Německo si vyšláplo na USA

V dnešních odpoledních zápasech na MS se zrodily v obou skupinách překvapivé výsledky. První porážku na turnaji připravili České reprezentaci nečekaně Dánští hokejisté a Německo si poradilo se Spojenými Státy. 

reklama

Česká reprezentace zažila na MS první porážku. O nečekanou první prohru na turnaji se postarali Dánové, kteří s Českým týmem sehráli hodně vyrovnané utkání a na jejím konci byli šťastnější. Česko nepodalo v zápase přesvědčivý výkon, a i když se dostalo do vedení po trefě kapitána Tomáše Plekance, nedokázalo svůj náskok navýšit. Skvěle chytající Dánský brankář Dahm pochytal 40 ze 41 střel a také mu pomohly čtyři tyčky, včetně jedné z nájezdů. Dánsko skvělě bránilo a vyráželo do nebezpečných protiútoků, Český tým podržel několika dobrými zákroky Furch, ale v nájezdech jej přechytračili všichni tři střelci Dánska, z Českého národního týmu dokázal na Dahma vyzrát jen nájezdový specialista Lukáš Kašpar, a tak Dánsko stále živí naději na postup do čtvrtfinále turnaje. Česko pokud chce zůstat první ve skupině, tak musí (za předpokladu že Rusko zvládne oba své zápasy) porazit v úterý za tři body Švýcarsko.

Dánsko 2:1 Česká republika na nájezdy
Dahm 41/40 – Furch 20/19
Branky: Madsen (Storm, Jensen) – Plekanec (Červenka)

 

I v dalším odpoledním zápase se zrodilo překvapení, Německo si výhrou nad USA řeklo výrazněji o postup do čtvrtfinále MS. Německý tým vystřelil na branku Spojných států pouze 14 střel, přesto slaví vítězství a postup má ve svých rukou. Spojené Státy si postup do čtvrtfinále značně zkomplikovali a v úterý si to o přímý postup zřejmě rozdají se Slovenskem.

 Německo 3:2 USA
Greiss 33/31 – Condon 14/11
Branky: Hager (Schutz, Boyle), Ehrhoff (Schutz, Hager), Holzer (Goc) – McCabe (Compher, Murphy), Matthews (Nelson)

reklama

Zveřejněno: 15.5.2016 | Témata: mistrovství světa

Diskuze / komentáře

Nepřihlášený uživatel
Nikdo tu ještě nenechal komentář. Buďte první!
reklama
Další videa