ztelevize.cz = TV program, filmy, seriály, pořady

19. duben 2024. Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela.

Česká republika podlehla v generálce na MS Kanadě 0:3

Česká reprezentace podlehla v pražské O2 areně kanadskému výběru 0:3. Finsko porazilo USA a Kazachstán nastřílel šest branek Francii.

Český tým v generálce na MS prohrál s Kanadou 0:3. V první třetině se střelecky prosadila Kanada, po nahození Riellyho se před brankou tečí prosadil O´Reilly a o dvě minuty později překonal Francouze v brance českého národního týmu Matt Duchene po akci Maxe Domiho. Druhá třetina byla z českého pohledu lepší a český tým byl aktivnější i měl více gólových příležitostí, jenže ani Tomáš Zohorna a ani Richard Jarůšek Talbota nepřekonali. Ve třetí třetině dal třetí branku Kanady mladíček a jednička loňského draftu Connor McDavid.

Česko 0:3 Kanada
Branky: O´Reilly, Duchene, McDavid
Střely na branku: 21 - 19
Brankáři: Francouz/Furch – Talbot/Pickard

V dalším přípravném zápase porazil Kazachstán 6:3 Francii. Zápas byl vyrovnaný až do třetí třetiny, kdy na neutrálním hřišti rozhodli Kazaši dvěma brankami.

Finsko sehrálo přípravné utkání s mladíky z USA. Finský národní tým dvakrát v zápase vedl po brankách Pulkkinena, který dal obě své branky z přesilové hry. Za americký národní tým vstřelili vyrovnávací branky Schroeder a mladík z univerzitního hokeje Compher. V prodloužení rozhodl o vítězství Finska Leo Komarov.

Finsko 3:2 USA po prodloužení
Branky: 2x Pulkkinen, Komarov – Schroeder, Compher
Brankáři: Koskinen - Kinkaid

Zveřejněno: 3.5.2016 |